Eind jaren 70 is de eerste 2e hands aanhanger gekocht en al snel volgde een nieuwe oplegger. Het bedrijf groeide naar 10 auto's die door Nederland en België reden met zuurkool, tijdschriften en luchtfilters en vele andere goederen. Zelf ben ik als kind opgegroeid in het bedrijf. In 1983 ben ik na het behalen van mijn Mavo-diploma begonnen als bijrijder. In de avonduren heb ik mijn vakdiploma's gehaald en na het behalen van mijn rijbewijzen ben ik zelf gaan rijden op de auto. In 1991 heb ik de taken van mijn vader overgenomen. Ik ben gestart op een slaapkamer op Bovenweg 125 en heb dit in 1993 verhuisd naar mijn eigen huis op A.V.H. Destreelaan 63. Het bedrijfspand op de Beverkoog werd door opslag steeds beter gevuld en regelmatig moest ik naar de Beverkoog om auto's te lossen. Omdat er in die tijd nog geen mobiele telefoons waren werd deze situatie onwerkbaar. In 1994 hebben we een inpandig kantoor laten maken en vanaf die tijd wordt het bedrijf bestuurd vanuit Alkmaar. Vanaf 1995 zijn naar mijn idee de ontwikkelingen heel hard gegaan. Op het gebied van de communicatie zijn wij begonnen met een semafoon (pieper). Door middel van het bellen van een telefoonnummer ging er bij de chauffeur een melodie af op zijn semafoon. De verschillende tonen gaven aan of er met spoed terug gebeld moest worden of dat het bij het volgende losadres kon. in 1997 heb ik de eerste mobiele telefoon gekocht, een enorme koelkast die met veel geluk een beetje bereik had. Onbegrijpelijk dat we zo vroeger hebben kunnen werken, maar ik denk dat we in die tijd toch veel minder gejaagd waren. Tegenwoordig is iedere auto uitgerust met een mobiele telefoon en ook mag navigatie niet meer ontbreken. 90 jaar is het geen probleem geweest om de aflever adressen te vinden met behulp van kaarten en plattegronden. Nu raakt de hedendaagse chauffeur in paniek als zijn navigatie niet werkt en komen er lange stiltes als ik telefonisch vraag waar ze op dit moment rijden in Nederland. Het huis dat opa Jonker daar in 1939 heeft laten bouwen en dat nu nog steeds in het bezit is van de familie Jonker.

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 150