uit het dorp, denk aan Dirk Verkuil en Eric Voschezang. Niet georganiseerd, maar wel frequent. Op de woensdagavond, in de zomertijd, een vast rondje over de Westfriese Zeedijk heen en over de Hondsbossche Zeewering terug. Op de zondag wordt ook vaak de fiets gepakt. Met een aantal mannen van het dorp gefietst in de Alpen, Pyreneeën en dit jaar de Mont Ventoux aangedaan, echt een aanrader, in- en ontspannen tegelijk. Voorgenomen om aankomend jaar ook wat vaker aan te sluiten bij de Roze Olifantjes en de Stelvio staat hoog op het lijstje. Aan welke activiteiten uit het verleden heb je mooie, goede en/of warme herinneringen Aan mijn kindertijd thuis, op de zondagochtend naar mijn oom Gert en tante Janneke en dan aanschuiven aan tafel met mijn grote neven en nicht, erg gezellig. Ook zeker mijn tijd in 't Jeugdhuis. Veel van mijn vrienden heb ik daar ca. 25 jaar geleden leren kennen en we zien elkaar nog. Kinderen van ons zien elkaar ook of zitten zelfs bij elkaar in de klas, niet alleen op de PJS, maar ook op het Jan Arentsz. Ook bewaar ik goede herinneringen aan het klaverjassen bij Vrone op tweede kerstdag. Meer dan 20 jaar terug met Richard Tros als broekkies voor het eerst heen, zouden we dat nou wel doen? Wel wat stoffig dat klaverjassen, maar het bleek anders. Er waren meer jongeren, zoals: Ronald Bouma, Robert Groenenboom en Tonnie Meijer, erg leuk, gezellig en uiteraard gepaard met een 'klein' biertje. Na deze goede berichten kwamen en komen er nu meer jongeren (waar ik mezelf ook nog onder reken). Wat vind je van de veranderingen in ons dorp? Uitbreiding, infrastructuur, sociale voorzieningen? Verandering hoeft niet verkeerd te zijn, als het maar niet het veranderen om het veranderen is. Twuyverhoek is een mooie wijk geworden en ook daar wonen veel Pancrassers, ze moeten toch ergens wonen?! Ik woon met Margreet al ca. 20 jaar met veel plezier in 'De Oostwal' zo'n andere nieuwbouwwijk; niks mis mee, mooi centraal. Denk wel dat de grenzen voor woningbouw bereikt zijn, nog wat open ruimte is ook wel prettig. Ik hoop echt dat zwembad De Bever nog vele jaren behouden blijft voor het dorp. Dat mag toch echt niet weg en de ijsbaan zit toch ook op een goede plek en mooi met die Jeu de Boules banen erbij?!

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 145