een nieuwe gids bij en wel in de persoon van Willem van Doorn. Een enthousiasteling die je bij veel activiteiten tegenkomt! In december 2013 kwamen wij met een extra dikke uitgave van De Klin. De inhoud bracht ons vele complimenten en die geef ik graag door aan de redactie, de schrijvers en de man die voor ons de lay-out verzorgt: Pé de Wit. Na een goed verlopen ledenvergadering (zie elders het verslag van onze secretaris) volgde er na de pauze een lezing. Deze werd verzorgd door Harry de Raad en Jesse van Dijl van het Regionaal Archief te Alkmaar. Deze avond trok zon 60 belangstellenden. De lezing ging over Pancrasser families uit vorige eeuwen. Het leverde vele anekdotes op over bijzondere gebeurtenissen, waarbij vechtpartijen, openbare dronkenschap en soortgelijke incidenten ons niet werden onthouden. Een en ander ging gepaard met het tonen van tekeningen, gravures en foto's uit de vorige eeuw. Verschillende nu nog bekende Pancrasser familienamen passeerden de revue en dat zorgde regelmatig voor de nodige hilariteit. Dit jaar viel hij wat later op de mat, maar de redactie zag ook nu weer kans om onze krant uit te geven, met wat recenter nieuws dan in De Klin kan worden opgenomen. Dan de topper van het jaar in ons dorp: De Nazomerfeesten. Ieder jaar staan wij op de markt en spreken wij veel geïnteresseerden en krijgen wij er ook nieuwe leden bij! Wat de verkoop betreft, zijn de Pancrasser-vlaggen een enorm succes. Er gingen er tientallen de deur en de kraam uit! De fototentoonstelling die wij in De Geist hadden opgezet werd door vele bezoekers zeer gewaardeerd. Het ging nu om opnames van panden aan de Benedenweg. Naast een foto van vroeger hing een foto van de huidige situatie. De in 2014 genomen foto's waren van uitstekende kwaliteit! Onze complimenten voor ons voormalig bestuurslid Charles Barten, die de foto's heeft gemaakt, zijn dan ook zeer op zijn plaats! Volgend jaar zal Charles, samen met Gert Leijen, weer een nieuwe serie verzorgen. Over foto's gesproken: Wij zijn gestart met een onderzoek naar de mogelijkheid een fotoboek uit te geven. Dit in het kader van ons 30-jarig bestaan in 2015. Wij hopen dat het gaat lukken! Nu wij het tóch over foto's hebben is het goed te vermelden dat 2 van onze medewerkers: Mary Geluk en Piet Keizer regelmatig foto's nemen van allerlei activiteiten en situaties die veranderen, zoals bv. de sloop van een pand. Hiervan wordt op het moment van de sloop een foto gemaakt en vervolgens ook weer van het pand, dat er voor in de plaats komt.

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 11