is overleden, zonder bij uitersten wil over hare na te laten goederen beschikt te hebben, dat zij heeft nagelaten vier kinderen de bovengenoemde Antje, Aagje, Jacob en Maartje Tol, alle geboren uit haar eerste huwelijk met Gerrit Tol, en welke vier kinderen bij het ontbreken van andere kinderen of afkomelingen van vooroverledene kinderen der erflaatster hare erfgenamen zijn en wel ieder voor een vierde harer nalatenschap, dat de overledene geene onroerende goederen bezat en door haar overlijden geene periodieke uitkeeringen bij opvolging zijn overgegaan of vervallen en zij geene goederen in vruchtgebruik had, en dat zij als legatarissse van haren op den 2 Mei 1849 te Sint Pancras overleden vader Jacob Kleijenburg krachtens diens testament op den 16 Mei 1849 voor den notaris Abraham Pieter de Lange, toen gevestigd te Schoorldam, gemeente Warmenhuijzen, verleden, heeft verkregen eene som van Een duizend guldens fl. 1000 onder de last om die som uit te keeren aan hare kinderen, reeds geboren of nog geboren zullende worden, en voorts onder bepaling dat gedurende het bezwaar, dit legaat onder bewindvoering zoude blijven - welk legaat ten gevolge van haar overlijden aan haar 4 boven genoemde erfgenamen is overgegaan. Geteekend te Sint Pancras den 21 Mei 1872. S Kriek A Schoen Jb Tol J Meijer (RAN, SUCCESSIE MEMORIES, inv. nr. 159, acte nr. 3/1889) Neeltje Kleijenburg bezat dus bij haar overlijden geen onroerende goederen. Er moest alleen de duizend gulden van het legaat uit haar vaders testament uitgekeerd worden aan haar kinderen.

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 117