van het vrouwelijke geslacht, uit Antje Tol, oud Een en twintig Jaren van beroep zonder wonende te Sint Pancras en uit hem comparant Simon Kriek welk kind zal genaamd worden Neeltje, Verklarende hij mij voorts dit kind te erkennen voor het zijne, met toestemming van derzelver moeder, blijkens authentieke akte, tot dat einde hierbij overgelegd. Zijnde deze inschrijving gedaan op aangifte van den vader Simon Kriek. Van welke verklaring wij deze akte hebben opgemaakt in tegenwoordigheid van Cornelis Kooij van beroep Landbouwer oud vijf en vijftig jaren, wonende te Sint Pancras en van Martinus Kars van beroep onderwijzer oud acht en dertig jaren, wonende te Sint Pancras en is deze akte na voorlezing door ons den vader en de getuigen vooren vermeld geteekend. De Ambtenaar voornoemd. De akte die Simon Kriek bij de ambtenaar van de burgerlijke stand had overgelegd was een dag eerder verleden, waartoe notaris Abraham Pieter de Lange, gevestigd te Schoorldam, naar Sint Pancras was gekomen. Afschrift Acte houdende toestemming tot aflegging eener verklaring van Vaderschap. Vooi Abraham Pieter de Lange Notaris, gevestigd te Schoorldam, gemeente Warmenhuizen, in het tweede arrondissement der provincie Noord Holland, en in tegenwoordigheid der natenoemen, getuigen. Is gecompareerd Antje Tol, zonder beroep, wonende te Sint Pancras, aan den Notaris bekend, dewelke, bij deze, verklaarde hare toestemming te geven, dat Simon Kriek, arbeider, wonende 'te Sint Pancras, bij de acte van aangifte der geboorte van het natuurlijk kind van het vrouwelijk geslacht, hetwelk, op den vijftienden dezer maand, uit haar is geboren, verklaredat kind te erkennen voor het zijne. Waarvan Actegedaan en verleden te Sint Pancrasten woonhuize der Comparante, op heden den zeventienden Mei achttienhonderd vierenveertig, in tegenwoordigheid van den Heer Martinus Kars, schoolonderwijzer, en van Cornelis Kooij, landman, wonende beiden te Sint Pancras als ten deze verzochte en aan den Notaris bekende getuigen. En heeft de Comparante, met de getuigen en den Notaris na gedane voorlezinge, deze minute onderteekend. Uitgegeven voor Afschrift

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 112