aankoop, welk bedrag we terugvinden in de inventarisatie van de nalatenschap van Jacob Kleijenburg bij de schuldvorderingen, samen met de transportkosten bedragende fl. 38,33. Een week eerder had Jan Pluis voor notaris Schoehuijzen in openbare verkoop al verschillende percelen land verkocht. Het ging daarbij om de volgende stukken weiland: 1. weiland sectie A nr. 600. 2. weiland in de Vroonermeer onder Koedijk sectie C nrs. 22 t/m 25. 3. weiland in de Achtergeest onder Koedijk sectie C nr. 210. Jan Pluis deed zijn bakkerszaak op 4 mei 1846 van de hand blijkens een akte van koop en verkoop, voor notaris Jan Schoehuijzen te Alkmaar verleden. Koper werd Arie Kok broodbakker, mede te Sint Pancras woonachtig, voor een bedrag van fl. 3000. Waarschijnlijk was Arie Kok al enige jaren als broodbakker in dienst bij Jan Pluis of huurde hij de zaak. Hij verkocht op 10 mei 1843 een huis en erf, weiland en tuin staande en gelegen te Zijdewind, het huis geapproprieerd tot een rogge en wittebrood en beschuitbakkerij, mitsgaders herberg en stalling, genaamd De Vergulde Valk. In 1843 was Arie Kok broodbakkersknecht in Oude Niedorp bij zijn schoonvader Jan Schoorl. In Zijdewind gelegen in de gemeente Oude Niedorp was op 6 augustus 1842 zijn zoon Jan geboren en te Oude Niedorp op 30 oktober 1843 zijn dochter Neeltje. Een dag na de geboorte van deze Neeltje was de moeder Neeltje Schoorl overleden. Op 11 juni 1848 trouwde Arie Kok in Sint Pancras met Trijntje Pijs. Op 15 mei 1844 werd te Sint Pancras in huis nummer 3b een dochter van Antje Tol geboren. Antje was toen nog niet getrouwd. Het kind werd Neeltje genoemd naar grootmoeder Neeltje Kleijenburg. De aangifte van de geboorte werd gedaan door de natuurlijke vader Simon Kriek. De ambtenaar van de burgerlijke stand (Klaas Duil) noteerde in de akte: Heden den Achttienden Mei Achttienhonderd vier en veertig, is voor ons ondergeteekende, Ambtenaar van den burgerlijken stand der gemeente Sint Pancras verschenen Simon Kriek van beroep Landbouwer oud twee en twintig jaren, wonende te Sint Pancras welke ons heeft verklaard dat des middags ten twaalf ure, in het huis staande te Sint Pancras, nummer drie b is geboren een kind 109

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 111