Wij hebben vervolgens op 8 september jl. alle fracties uitgenodigd om in chronologische volgorde onze contacten vanaf 2010 mondeling toe te lichten. Wij deden dat in het oude gemeentehuis van Sint Pancras. Zo konden zij óók zien dat onze ruimte daar niet groter is dan die van een inloopkast (±14 m2), waardoor wij in de loop van de jaren steeds meer gekregen documenten, voorwerpen en vitrinekasten bij particulieren en bij verhuisbedrijf De Graaf hebben ondergebracht (in totaal op 6 plaatsen!). De aanwezige fractievertegenwoordigers zijn vervolgens in het Witte-Kruisgebouw geweest en waren daardoor getuige van een pand, eigendom van de gemeente, dat inmiddels 16 jaar leeg stond. U kunt zich voorstellen hoe dat er uit ziet en welke indruk dat maakte op de raadsleden. Schandelijk beheer van gemeentelijk eigendom... 'ons aller eigendom!' Naast deze actie hebben wij een brief geschreven naar het College en de Raad met het verzoek een en ander te heroverwegen. Op dit moment (5 november 2014) hebben wij daarop nog geen antwoord ontvangen... Op 4 november organiseerden de fracties een inspreekavond voor alle betrokken verenigingen. Ook daar hebben wij op ingesproken en onze mening over de gang van zaken naar voren gebracht. Uit de daaropvolgende reacties konden wij opmaken dat wij zeer duidelijk waren over de wijze waarop dit nieuwe beleid ons had getroffen! Wij hebben de fracties toen verzocht het college opdracht te geven ons opnieuw aan tafel uit te nodigen om te trachten alsnog tot een overeenstemming te komen. Bovendien gaven wij aan informatie te hebben ingewonnen om op grond van de ontstane situatie desnoods naar de bestuursrechter te stappen... Wij hopen oprecht, dat wij hiertoe niet hoeven over te gaan! U merkt uit het voorgaande dat wij zeer verontwaardigd waren en zijn over de gang van zaken! Wij, bestuursleden, menen dat het een goede zaak is om voor het belang van onze vereniging op te komen en gaan daarmee dan ook in het redelijke door! Het College heeft aangegeven uiterlijk in december 2014 het beleid met betrekking tot accommodatie- en subsidie-regelingen aan de Raad te presenteren. Voorafgaand aan de vaststelling van dit zeer omstreden dossier zullen er nog heel wat discussies, al dan niet verhit, worden gevoerd! Hoewel deze materie ons als bestuur danig bezig houdt, waren er natuurlijk ook andere activiteiten aan de orde. Tijdens de zomermaanden en op de laatste zondag van de Nazomerfeesten hebben wij weer gewandeld. De historische wandeltocht door een deel van ons dorp trok ook dit jaar een flink aantal deelnemers. In aantal wel iets minder dan vorig jaar, maar het enthousiasme was beslist niet minder. We hebben er ook weer

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 10