Opregte Haarlemsche Courant 31 januari 1343 Jan Pluis ziet dan een week later zijn kans schoon om bij een openbare verkoping ten huize van Sijbrand Vader, kastelein in de herberg te Sint Pancras, van Aafje Aartzen, de weduwe Jan Duijf, de volgende percelen land te kopen: 1. een stuk weiland, gelegen in Sint Pancras in de Achtergeest, kadastraal sectie A nr. 600, groot 2 bunders 17 roeden 60 ellen. 2. een stuk weiland, gelegen in de Vroondermeer in de gemeente Koedijk, kadastraal sectie C nr. 22, groot 1 bunder 66 roeden 90 ellen. 3. een stuk weiland gelegen als voren in sectie C nr. 23, groot 1 bunder 67 roeden. 4. een stuk weiland gelegen als voren in sectie C nr. 24, groot 1 bunder 75 roeden. 5. een stuk weiland gelegen als voren in sectie C nr. 25, groot 1 bunder 63 roeden. De koopsom bedroeg fl. 2965. Het lag kennelijk in Jans bedoeling zich ook met het boerenbedrijf bezig te houden. Op 21 maart van dat jaar vond te Nieuwe Niedorp de publieke verkoping plaats ten woonhuize van Dieuwertje Slikker de weduwe Fredtik T luis, van levend vee, boerengereedschappen, huisraad en inboedel en andere roerende goederen. Jan Pluis kocht voor zichzelf uit de boedel een hoeveelheid hooi ten bedrage van fl. 43 en een wagen voor fl. 10. Kennelijk had de nalatenschap van vader Fredrik Pluis niet genoeg opgeleverd voor Jan want voor de betaling van zijn zojuist verworven land leende Jan Pluis op PUBLIEKE YERKOÜPIM.'. De Notaris A. R. SLOOSresiderende te Winkelzal op Dinesdag den 14de» Februarij 1843, rfcs middag» ten 12 urej ten huize van JACOB van der STOK Kastelein in dc Her berg Prins Maurits publiek veilen en verkoopen I Een goed ter nering staande, welbeklante cn een voldoend Burgerlijk bestaan opleverende ROGGE- en WITTE-BROOD BAKKERIJ, met daarbij behoorende Stalling voor Koebeesten, Kapschuur Erf, Tuin en Boomgaard staande en gelegen te Nieuwe Niedorp te zamen groot in gronden 2j Roeden. En wijders diverse Percelen WEIDLAND thans bij gemelde Bak kerij in gebruik, te zamen groot 12 Bunders 29 Roeden 50 Ellen, alles gelegen in de Oosterpolder onder Nieuwe Niedorp. De kooper van de Bakkerijzal des verkiezende f 1500 der Kooppenningen tegen 5 procent op dezelve gevestigd kun nen houden.

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 109