is besloten om in 2013 ook 's avonds en op zaterdag rondleidingen te verzorgen. De werkgroep digitaliseren is druk doende met het digitaliseren van foto's en het beschrijven ervan. Er zijn al ±1.100 foto's in digitale vorm en beschreven aanwezig in het Regionaal Archief Alkmaar. Samen met Pé de Wit wordt ons digitaal archief bijgewerkt en beter gestructureerd. Tijdens de dodenherdenking op 4 mei legden Jacoba Bruntink en Peter Tergau namens de vereniging bloemen bij het monument voor de gevallen Sint Pancrassers. Onze statuten zijn gewijzigd. De vereniging heeft gebruik gemaakt van twee matches, gesloten tijdens de door Stichting De Waaier gehouden 'Beursvloer'. De eerste match hield in dat de statuten door Pesman Advocaten te Alkmaar beoordeeld zijn om na te gaan of ze nog voldeden aan de huidige regelgeving. De tweede match hield in dat een eventuele statutenwijziging gepasseerd zou worden door Actus Notarissen te Heerhugowaard. Deze diensten kostten de vereniging niets. Tijdens een extra ledenvergadering op 28 juni zijn de nieuwe statuten bekrachtigd. Ze zijn op onze website te vinden. Tijdens de nazomerfeesten was de vereniging weer present met een kraam op de markt. Naast leuke contacten werden er verschillende spullen van de vereniging verkocht, waaronder 26 vlaggen van Sint Pancras. Op 19 september vond de presentatie plaats van het basisschoolproject 'Vroeger in je dorp...'. Een project, op initiatief van en samengesteld door Sint Pancrasser Jan van Baar van het Regionaal Archief Alkmaar. Aan de hand van het werkboek maken de kinderen van de hoogste klassen van de drie Sint Pancrasser basisscholen een historische speurtocht door de geschiedenis van ons dorp. Het Regionaal Archief Alkmaar gaat alle Klin's scannen. Deze worden te zijner tijd op hun site gezet. Ze zijn voor iedereen na te lezen en te raadplegen, met uitzondering van de laatste vijf jaargangen. De lezing van Siem Wognum en Anton Bal over '100 Jaar dokteren in Sint Pancras' is een grandioos succes geworden. Twee avonden met tweemaal 200 belangstellenden, die heel erg hebben genoten. Voor belangstellenden die we moesten teleurstellen met 'uitverkocht' en mensen die de lezing nogmaals willen beleven, bestaat de mogelijkheid deze op DVD te bestellen bij de vereniging. Voor onze medewerkers heeft Jacoba Bruntink taaipoppen verzorgd, die op het feest van Sint Catrijne (25 november) werden uitgedeeld door de bestuursleden. 7

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 9