komen en vinden dat fascinerend. Alles onder het motto Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst'. De website www.kbjongleven.nl is geheel vernieuwd door Ben en Marco Verschuren, en wordt vanaf heden up to date bijgehouden door Ben. Vele leuke reacties ontvangen. Keurig, inzichtelijk en informatief. Verder werd Ben Verschuren op 25 oktober door de Alkmaarse Courant benoemd tot 'vroed-vrouwvrijwilliger' Op 11 november is er ingebroken in het oppasserverblijf; gelukkig niets vermist alleen kapot slot en deur. Een jeugdige medewerker Jacco Kuitwaard (de huidige secretaris) is uitgeroepen als Jeugdige Vrijwilliger van het Jaar van de Gemeente Langedijk: de daaraan verbonden prijs van 500,- schonk hij aan een goed doel, namelijk Jong Leven. Reden voor het bestuur om hem nog eens in de bloemetjes te zetten tijdens de nieuwjaarsreceptie Als Ben Verschuren 's morgens roept: „Ik ga naar m'n werk", dan bedoelt hij de kinderboer derij achter zijn huis. Dagelijks is hij er te vinden. Z'n vroegere werk in de reisbranche, z'n on verwachte ontslag, z'n zinloze sollicitatiepogingcn, Ben heeft het allemaal kunnen afsluiten dankzij zijn vrijwilligersbaan. Dertig jaar lang had Ben 'echt' betaald werk. Totdat de saneer ders kwamen en iedereen boven de 50 zonder pardon ontsloe gen. „Zo'n 500 sollicitatiebrie ven heb ik geschreven. Je weet dat het geen zin heeft als je de 50 gepasseerd bent, maar er is nu eenmaal zoiets als sollicita tieplicht. Aan een re-integratie project heb ik ook nog mee moeten doen. Gaan ze je leren sollicitatiebrieven schrijven en een cv opstellen. Allemaal vol strekt nutteloos. Men wil je niet meer. Je bent afgedankt." De frustratie en de bitterheid zijn bij Ben inmiddels verdwe nen. Met dank aan kinderboer derij Jong Leven. „Op weg naar mijn volkstuintje kwam ik een van de bestuursleden tegen. Ik vroeg of ze nog vrijwilligers no- Ben Verschuren dig hadden. Van het een kwam het ander. Ik coördineer nu ook de schoolbezoeken, onderhoud het aquarium en ben in de weer met een nieuwe website." Ben draagt bij Jong Leven met trots de bijnaam 'vroed vrouw'. „Zo heet ik sinds 8 maart van dit jaar. Onvergetelij ke dag. Door omstandigheden stond ik er toen even alleen voor. Drie schapen konden eventueel bevallen. In geval van nood kon ik degene bellen die daar meestal bij is. Dat bleek nodig ook: juist die dag kondig de een geboorte zich aan. Ik bel len natuurlijk. 'Slijm uit de bek halen', hoorde ik. En: 'Kop van het lam even in koud water dompelen; als het begint te bla ten is het in orde'. Ik had zoiets nog nooit bij de hand gehad. Toen dacht ik wel even: daar sta je dan, met al je ervaring in de reissector. Maar het ging goed. Toen het achter de rug leek, kwam er een bezoeker naar me toe: in de stal was ook nog een geit aan het bevallen. En ook dat ging uitstekend." Ontmoetingen in de regio. Iedere dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag Naam Ben Verschuren Leeftijd 60 Plaats Sint Pancras Beroep vrijwilliger ROB BAKKER IlilliilÉS

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 99