Verder noemenswaardige zaken zijn - 29 april Pony Lisa bevallen van dochter Eline. alkmaar - De ophokplicht, die minister Veerman heeft opge legd in verband met de dreiging van vogelgriep, heeft ook gevol gen voor stadsboerderij De Hout. Ook de fazanten en de pauwen moeten er aan geloven. Gemeentewoordvoerder A. Bak ker laat weten dat bijna alle vo gels van de stadsboerderij zijn opgehokt. „Fazanten zijn moei lijk te vangen. Woensdag gaan we een nieuwe poging onderne men, want ze zyn nu erg schrik achtig." Naast de fazanten en de pau wen krijgen ook de kippen en de tamme eenden een dak boven hun hoofd. Volgens Bakker is er voorlopig voldoende plek voor de dieren. „Maar we houden het welzijn van de dieren goed in de gaten. Als het nodig is dat we tij delijk iets bij moeten bouwen dan doen we dat." Volgens Bak ker zal de gemeente ook reke ning moeten houden met de toe komst. „Wellicht zullen we meer hokken moeten bouwen." Voorzitter Yde Bouma van Stichting de Kinderboerderij Jong Leven in Sint-Pancras laat weten dat de vogels daar bijna al lemaal zijn opgehokt. „Achter is de eendenkooi weer in orde ge- maakt. De zwarte zwanen, een den en ganzen zitten er nu in. De kippen zitten ook binnen. De pauwen zijn nog niet gevangen. Die moeten we in het donker - als ze op het hek zitten - zien te vangen. Ze zijn echter slim en la ten zich niet gemakkelijk van gen. Het is allemaal niet best voor het welzyn. De kans is dat ze elkaar meer gaan pikken nu ze niet meer de vrijheid hebben (om te ontsnappen). Daar moeten we goed op letten en eventueel weer dieren uit elkaar halen. Een pa relhoender kan bijvoorbeeld niet bij een kalkoen. We hadden toevallig net onze legkippen verkocht, dus hadden we extra ophokruimte. De vogelgriep houdt veel Alk- maarders bezig. De gemeente heeft verschillende telefoontjes ontvangen van ongeruste Alk- maarders die dode vogels zien. „Die mensen verwijzen we door naar de dierenambulance", laat Bakker weten. De ophokplicht geldt niet voor de vele kippen die zich op het be drijventerrein Oudorp ophou den. Bakker: „Die beesten wor den nu beschouwd als wilde vo gels net als eenden en zwanen. De dieren worden niet gehouden door een eigenaar en worden dus ook niet opgehokt." looiberg en centrum: ngedijk ord Holland rd Cultuurfonds Kattedijke Stichting i nige Jeugd p na Onderzoek mgedijk/ ird Ikmaar kmaareo IS /an de Ridder lein Texas ob van Hout sen jne's GLP nginrichters Dienst lektrotechniek drijf lam ikker Ijant rijf Frank de Koning Barten Systeembouw mdbeveiliging 2006 - Op 20 februari geconfronteerd met ophokplicht van alle gevogelte i.v.m. een dreigende uitbraak van vogelgriep; een lastig fenomeen, een onnatuurlijk gebeuren om buitendieren op te sluiten. Alle eenden, kalkoenen, pauwen e.d. moesten opgehokt worden. Het duurde gelukkig niet lang, 1 mei mochten ze weer los; - Voor het eerst nieuwjaarsreceptie gehouden in bezoekerscentrum; - Programma van basisscholen verder ontwikkelt; nadruk ligt op 'Leren door te doen'; Van onze verslaggever BV K i«i mmmm 'Parelhoender kan niet bij ii kalkoen'

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 97