Inhoud: 0 <2 De kinderboerderij; een plek waar je jezelf kunt zijn De geschiedenis van de kinderboerderijen in Nederland gaat veel verder terug dan pakweg 30 jaar. Reeds tweehonderd jaar geleden ont stonden door de toenemende verstede lijking de eerste stads- Nu leeft circa negentig procent van de Westeuropese bevolking in steden. Dit had als gevolg dat de mens het contact met de natuur voor een belangrijk deel is kwijtgeraakt. Er bestaat nauwelijks een veilige en stimulerende speelplek meer en het voedsel wordt kant en klaar aangevoerd waardoor de herkomst onbekend blijft. Sommige doorgewinterde boerderijen. Door d toen in gang gezette industrialisatie trok de bevolking van he{ platteland naar de steden om daar hun a» rsi 16april- 15 mei- 11 juni- 8 oktober- stadsmensen denken zelfs dat aar dappels aan de bomen groeien en katoen van het schaap afkomstig is. Een zorgelijke ontwikkeling vol gens pedagogen. Kinderboer derijen hebben als taak om dit con tact enigzins te herstellen. Het is een plek waar je kunt kennismaken met natuurlijke kringlopen om er zo achter te komen dat dieren geen verklede mensen zijn maar unieke wezens met unieke behoeften. Op de kinderboerderij heerst vaak een weldadige rust, bezoekers worden er vrij gelaten en ervaren de gast vrijheid van de medewerkers. Maar vooral komen zij voor de dieren, vaak van een zeldzaam ras. Op de kinderboerderij hoefje niets en mag heel veel! Er is geen ake lige, vermanende educatie en door deze laagdrempelige, recreatieve sfeer staat jong en oud open voor nieuwe indrukken en informatie. Bij Jong Leven is dit zeer zeker het geval! Eieren zoeken en beschilderen op eerste Paasdag Schaapscheerdersfeest Nationaal Kinderboerderij Weekend met als thema "Wat betekent de kinderboerderij" Viering Werelddierendag M brood te verdienen 26 december-Kerstvoorstelling Sponsors Hooiberg en Bezoekerscentrum: Gemeente Langedijk Provincie Noord Holland VSB Fonds Jantje Beton Prins Bernhard Cultuurfonds Maurits van Kattedijke Stichting Stichting Zonnige Jeugd Stichting Hulp na Onderzoek Rotaryclub Langedijk/ Heerhugowaard Rotaryclub Alkmaar Rabobank Alkmaar eo VWS Export St Pancras THS Makelaardij van de Ridder Loonbedrijf Klein Texas Autobedrijf Rob van Hout Actus Notarissen Leeskring Reijne's GLP C Stam Woninginrichters Burgerbelang Kusch BV Winder Service Dienst Stuifbergen Elektrotechniek Geco Bouwbedrijf Michel Doorn BV KWS Amsterdam Glashandel Bekker Binkbouw Baru Schot Infra BV Drukkerij Briljant Installatiebedrijf Frank de Koning Autobedrijf D. Barten Steven Konijn Systeembouw Interflame Brandbeveiliging Pagina 1 94 Plek waar je jezelf kunt zijn Lisa in verwachting Donateurs van levensbelang Paaseieren zoeken Jong Leven 12 1/2 jaar Schoolprogramma Gastvrouwen-heren gezocht Project afgerond C 0) LD VJ i

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 96