Tijdens onze jaarvergadering in maart 2012 mochten we ons zevende bestuurslid, Pé de Wit, welkom heten. Pé gaat zich vooral bezighouden met de afdeling digitaliseren. Het bestuur is nu op volle sterkte. Ook dit jaar hield onze huisvesting de gemoederen weer bezig. Er is regelmatig contact geweest met de gemeente Langedijk en woningbouwvereniging Ymere. Maar tot nu toe zijn we nog niet veel verder. Wordt vervolgd. Wegens privéomstandigheden kon de lezing in april van de heren Piet Schuit en Jan Willem Keizer over '40 Jaar zwembad De Bever' niet doorgaan. Een prima alternatief vormde de lezing op 11 april van de heer Hans Nauta over 'De luchtoorlog boven Noord-Kennemerland en het vliegveld Bergen tijdens W.O. II'. Bram en Peter maken zich sterk om subsidie te verwerven voor de restauratie van De Twuyvermolen', ofwel 'De molen van Kriek', samen met de Dorpsraad en het Dorpsplatform. Dit alles in overleg met de heer Kriek. Een en ander heeft ertoe geleid dat er 35.000,- subsidie is toegekend voor een gedeeltelijke restauratie c.q. onderhoudsbeurt. Het RAAP (Regionaal Archeologisch Adviesbureau) heeft een archeologisch bodemonderzoek verricht op de percelen Benedenweg 30 en 212 in Sint Pancras. Het resultaat is in verkorte vorm doorgestuurd naar onze vereniging. Het monument voor de gefusilleerden bij de spoorwegovergang is opgeknapt door de gemeente. Er is een bankje geplaatst, geschonken door het Kossen-Leijenfonds. Helaas kon er geen hellingbaan worden gerealiseerd, omdat de helling te stijl werd. Wèl is er een leuning geplaatst. In het kader van 'De Langedijker woensdagen' nam Mariska Schot van Bed Breakfast 'De Oude Walnoot' het initiatief tot het organiseren van historische wandelingen door Sint Pancras. De 'Historische Vereniging Sint-Pancras' heeft zeven gidsen geleverd die belangstellenden in de maanden juli en augustus hebben rondgeleid. Deze gidsen zijn de dames Jacoba Bruntink, Immie Groen en Annelies Kloosterboer, en de heren Anton Bal, Piet Keizer, Bram Kout en Jan Steltenpool. De heren Anton Bal en Siem Wognum hebben de gidsen van veel extra informatie voorzien. Jammer genoeg werd er nog weinig gebruik gemaakt van de gidsen. De rondleidingen werden wèl heel goed ontvangen. Na evaluatie van het eerste jaar Jaarverslag 2012

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 8