De eerste tien jaren van de kinderboerderij in haar huidige vorm stonden in het teken van nieuwbouw en renovatie van het oude hertenkampcomplex en het maken van diverse voorzieningen, zoals de herbouw van de buitenvolière, welke in oktober 2002 in gebruik is genomen (het laatstgenoemde project in de vorige Klin). Maar... de accommodatie is nog niet compleet, om zich een volwaardige kinderboerderij te kunnen noemen. Het toenmalige bestuur had dan ook grote plannen om dat te bereiken. In 2002 begon het brainstormen, welk in 2003 uitgewerkt werd tot het grootste project van de kinderboerderij ooit. Besloten werd tot de bouw grote stal annex hooiberg en dit te combineren met de verbouwing van de bestaande stal uit 1992 tot educatieve ruimte. Deze stal uit 1992 is geen eigendom van Jong Leven. Aan twee wensen c.q. behoeften wordt dan voldaan namelijk: - Een grote hooiopslag was nodig door het vertrek van de laatste boer Eb De Wit aan de Achterweg (tot dan werd steeds kleine hoeveelheden bij hem opgehaald); - Het realiseren van een ruimte om bezoekers en scholen e.d. te kunnen ontvangen en hen permanent te kunnen informeren over diverse thema's over het leven en werken op de boerderij; daarnaast gaat deze ruimte dan ook dienst doen als vergaderruimte voor het steeds maar groeiende vrijwilligerscorps. Met de gemeente Langedijk zijn in de jaren 2002 en 2003 vele gesprekken gevoerd over de locatie, vormgeving, benodigde vergunningen en een niet onbelangrijk item: de financiering. Dus veel onzichtbaar werk voor onze voorzitter Yde Bouma en toenmalige secretaris Jan Kuitwaard. Dit resulteerde in een heuse projectomschrijving, compleet met een financieringsplan, waar-mee fondsen en sponsors werden benaderd. Er was ca. 85.000,- benodigd, de eigen middelen bestonden toen uit ca. 6.000,-. Een hele opgave om het plaatje rond te krijgen. een accommoda- Hiervoor wordt 9.075,60 gegeven De hooih 8 educatIeve ruimte. voor de dieren, nu de laatste boer m» w;*8 als voorraadkamer worden tentoonstellingen georgardseerd zitoer Stromagazyn' beneden I In december 2002 gaf de lijke. Voor de hooiberg was vnjstelling vanheibV'^°'presentf[es en derge- I Gemeente LenM he, I» pSÏKÏÏ 1 goede voorbeeld door tenvolière ontvang. Jong Leven€4 537 80 Voor £r;erVanglng de bu schreven en doen de vrijwillieers vee! zelf™ J Beton 9.075,- subsidie te geven. schreven en doen de vrijwilligers veel zelf om kostende Saren. Eveneens subsidie voor kinderboerderij Jong Leven fa» -a tapf „US SSï rÏÏiSsrr

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 87