De allereerste groep kinderen in 1959 Staand v.l.n.r.: Gerda Smit, Theo de Goede, Jan Klanker, Kees Bronder, Jan Geijteman, Jan Kamper, Frans Hand, Jan Bijpost, Hans Peter Corbee, Johan de Goede, Gerard van Etten, Nico van der Gragt, Annette Hes, Gerard Meijering, Marja van der Gragt, Gerda van Zelm, Jaap Kunst, onbekend, Kees de Goede, juffrouw v/d Gragt Zittend v.l.n.r.: Jan Rood, Annelies van Veen, Nico Quant, Joep Beerse, Siem Bronder, Jan Brommer, Ria Tamis, Ben SprekelingKees Kunst en Cisca vn Baar. Voorste rij v.l.n.r.: Marga Klanker, van Trigt, Ad Dekker, Gitta Hes, Cor van Baar, Nico Zonneveld, Marja van der Gragt, Hans Hes, Joke Zonneveld, Joke Hand, Bert van Baar, Siem van Veen en Ria Bakker. De kleuterschool in 1959 gestart met één lokaal werd een jaar later al uitgebreid met een 2e lokaal. Samen met Afra Veldboer en later Johanna van Etten, de zorg voor de kinderen op je eigen dorp. Prachtig toch! Een geweldige tijd voor juffrouw van de Gragt waar ze nog steeds met heel veel plezier op terug kijkt. Van juni 1959 tot aan september 1980 was zij verbonden aan de school, maar werd helaas door ziekte hierna afgekeurd. Gelukkig kon ze het gemis van de kinderen later opvullen, met het vrijwilligerswerk dat ze nog jarenlang heeft gedaan voor het Welfare van het Rode Kruis. Als laatbloeier, dat mogen we toch wel een beetje zeggen, was zij op het 'Zuideinde' een begrip voor de kinderen van toen. In het begin als kleuterjuf woonde ze nog altijd thuis en hielp ze vader en moeder. Pas op 44-jarige leeftijd is ze op haar eigen gaan wonen aan de Benedenweg 175. Hier woont ze nog altijd tot volle tevredenheid.

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 83