Niet helemaal de leukste tijd uit haar leven, maar gelukkig was er naast de maand vakantie in augustus, ook nog een landbouwverlof van 4 weken. Heerlijk! Lekker op het land helpen om te oogsten en koolplanten aan te geven. H Net van school af, moest je als oudste van het gezin helpen in de huishouding. Verder leren was iets, waar niet over werd nagedacht. Inmiddels was het gezin uitgebreid met nog 4 kinderen, 3 zusjes en een broer. Samen met vader en moeder was het gezin nu 10 man sterk en was de hulp van tante Annie meer dan welkom. En toen kwam de oorlog. Een periode die een diepe indruk maakte. Als jong meisje zag ze hoe de treinen werden beschoten door Engelse jagers, razzia's en de vele mensen die eten kwamen halen. Na de bevrijding werd tante Annie gidsenleidster, bij wat men tegenwoordig de scouting noemt. Jarenlang heeft ze dit met veel plezier gedaan en op het jaarlijkse bivak zijn alle kustdorpen van Noord- en Zuid-Holland bezocht. In de liefde was er weinig geluk voor haar weggelegd. Net na de oorlog had ze verkering met een jongen uit Warmenhuizen. Theo Goudsblom zoals hij heette maakte aardig wat indruk, maar vanwege de slechte omstandigheden in Nederland emigreerde hij naar Australië. Dit vond tante Annie te ver en zij bleef hier. Later kreeg zij nogmaals een serieuze verkering met een Dekker uit de Boekelermeer. Hoe bizar het ook klinkt, ook hij emigreerde en opnieuw was zij weer alleen. Op latere leeftijd en op voorspraak van kapelaan Brinkman begon zij als 30-jarige een cursus kleuterleidster. Niet alleen de oorlog was debet aan de late studie, ook de financiën waren jarenlang een probleem. Met de hulp van ouders en een sponsor konden de 90 gulden per jaar gerealiseerd worden. 21 jaar na de lagere school werd na een intensieve studie van 2 jaar een diploma behaald. Hierna werkte tante Annie van 1957 tot juni 1959 als kleuterleidster in Oudorp. Intussen werd op de vrije woensdag en zaterdagmiddag een cursus gevolgd om ook de hoofdakte te halen. Dit lukte en betaalde zich uit toen zij in 1959 werd benoemd als hoofd van de pas gebouwde kleuterschool 'Sint Pancratius' op het 'Zuideinde' in Sint Pancras. Op initiatief van burgemeester Landman van Koedijk, Lou Tames, Joop Bijpost en anderen was de kleuterschool één van de eerste voorzieningen voor de overwegend katholieke bevolking van het 'Zuideinde'. Later zouden er nog een lagere school en een hulpkerk volgen.

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 82