a*eeg, jen'aan rmeerde en, waar zij tsers eze 'trip' isen die es in engen. r onder ïkbus lte aan de de bus, door iemand 'oor een voor ken van deze huis ze het Zo althans is veest volgens Links het raam van de keuken waarin het onderduikersluik Wat zich op dat moment op straat afspeelde, konden zij niet weten. Mijn ome Jaap, de broer van mijn moeder, liep met een vriend over de Bovenweg. Opeens verschenen daar ook landwachters, waar de vriend van schrok. Op zijn uitroep: 'Kijk uitlandwachters!' reageerde mijn oom impulsief en ging ervandoor. Door zijn reactie waren de landwachters gealarmeerd en renden met getrokken pistool achter hem aan, het pad naar zijn huis op, langs de zijgevel en pal langs de achterdeur, waar tante Alie en ome Jo 'veilig' van de buitenlucht stonden te genieten. Als grimmige jachthonden alleen gericht op hun vluchtende prooi, op wie ze ook in hun vaart schoten hebben gelost, hadden ze geen oog voor de twee hevig geschrokken mensen die er verre van Arisch uitzagen. Ik weet Duitsers'. het huis, te egd werd. n benen te srgrondse kunnen er Mijn ome Jaap heeft door de boomgaard achter het huis en verder door tuinen en heggen weten te ontkomen naar de Benedenweg, alwaar hij onderdak in een boerderij gevonden heeft en daar door dokter Destrée aan een kogelwond behandeld is. Mijn opoe was bijna haar tweede zoon kwijt geweest. Mijn ome Jaap heeft er zijn verdere leven, door een beschadigde pees in de elleboog, een zwakkere arm aan overgehouden.

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 79