Diverse organisaties in de andere dorpskernen van Langedijk heeft onze aanpak en het succes er mede toe gebracht ons voorbeeld te volgen. Wij onderhouden daarover contacten met hen. Deelname aan de Nazomerfeesten: kraam, fototentoonstelling en nogmaals de wandelingen hebben ons nóg meer goodwill gebracht. Len belangrijke duw in de rug was te danken aan het tonen van de zichtexemplaren van de op 18 september gepresenteerde boeken 'Het tuindersleven in Sint Pancras' van Siem Wognum en Ger van Dijk over de ontwikkeling van de tuinbouw in ons dorp en 'De geschiedenis van Sint Pancras tot ca. 1900' van Bert Buitink over de ontstaansgeschiedenis van Sint Pancras. De presentatie van beide boeken trok dan ook een volle zaal en in de weken daarvóór èn daarna een verkoopresultaat van totaal circa 900 exemplaren! Fantastisch werk van de heren en een welkome PR voor onze vereniging! Tijdens de dodenherdenking onze bloemenhulde aan de Pancrasser slachtoffers; een handeling die wij ons als traditie hebben toegeëigend. De uitwisseling, die al enkele jaren plaatsvindt, tussen de besturen van de historische verenigingen van Alkmaar, Oudorp, Bergen, Egmond, Limmen, Koedijk en Sint Pancras. Het is nuttig om eikaars ervaringen te beluisteren. Onze vertegenwoordiging bij de opening van het nieuwe depot van het Regionale Archief te Alkmaar. Het vastleggen van heel veel activiteiten in ons dorp door onze fotografen Mary Geluk, Piet Keizer en Arjen Groot: 'Leuk voor later'! Tot slot wil ik, mede namens de overige bestuursleden, weer alle medewerkers/sters danken voor de getoonde inzet! Het geeft een bestuur altijd een goed gevoel als je merkt dat er met zoveel motivatie een bijdrage wordt geleverd aan onze vereniging! Deze Klin is daar weer een voorbeeld van! Hulde aan redactie en schrijvers! Nog een tip: Op onze website vindt u heel veel actuele informatie, ook zijn de eerste schreden op de sociale media gezet en wel via twitter: @hv sint pancras Het bestuur van de Historische Vereniging Sint-Pancras wenst alle leden fijne Kerstdagen en een goed en vooral gezond 2014 toe. A.A. (Bram) Kout

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 6