Naast de gebouw gebonden activiteiten worden er ook een aantal activiteiten 'buitenshuis', zoals het jaarlijkse Bouwdorp in de herfstvakantie, georganiseerd. Tijdens Bouwdorp worden bijna alle medewerkers gedurende de week ingezet voor de verschillende taken. Variërend van orde bewaken, begeleiden bij de bouwwerkzaamheden, uitdelen van spijkers, verf en lekkers tot het plakken van pleisters en troosten van verdrietige kinderen. 1993 rin Wagenaar. dstrijden iet om de ke staat omdat het i van ons e van het osteren uis open lar staan ^werkers ven. den •preekpunt Alkmaarsche Courant, 2 maart 1993 65 ■■■■Hmnnn Van onze verslaggever SINTPANCRAS Krak. krak, doet het dak een beetje, als Ronald en Wigert het Jeugdhuis beklimmen met een tafel en twee barkrukken. Omdat het pand van binnen nu écht te slecht wordt, is de enig overgebleven plaats om prettig en veilig te toeven het puntje van het dak. Het Jeugdhuis is ernstig in verval. Nu zelfs inbrekers het pand als lustobject hebben uitver koren, luiden de jongeren de noodklok. De afgelopen week is er drie keer ingebroken in het Jeugd huis. Vorige week maandag bleef het bij een mislukte po ging, maar woensdag kwamen ze wèl binnen en stalen bier en frisdrank, en van zondag op maandag namen de onverlaten apparatuur mee. Cd-spelers, mengpaneel, boxen, typema chine en rekenmachine: het leek wel of de dieven een vrachtwagen hadden meege nomen. Bestuurslid Wigert Dronkert en voorzitter Ronald Bouma van het Jeugdhuis hebben er genoeg van. Ronald: „Het pand is ontzettend inbraakgevoelig. Je kunt er wel ik-weet-niet- wat-voor sloten op aanbren gen, maar dan trek je gewoon de deur eruit." Sinds jaren proberen de jon geren een nieuw onderkomen in Sint-Pancras te krijgen. Het huidige pand aan het Bever plein, bij zwembad De Bever, is het voormalige kerkje van An- dijk. Een noodgebouw uit het Alleen op het dak, naast het oude kerktorentje, is het nog prettig toeven. Binnen in het Jeugdhuis heeft het verval ern stig toegeslagen. Foto Studi0 Wjck Natzijl midden van de jaren zestig. In Pancras staat het sinds elf jaar. De afgelopen jaren is het oude kerkgebouwtje in zeer slechte staat geraakt. Dronkert en Bouma sommen nog eens alle gebreken op. Dat er tijdens een bandavond ie mand door de vloer in het toilet zakte. Dat er voor bandjes nau- welijks goede kleedruimte is. Dat de muren van karton zijn en dat lawaaioverlast niet pret tig voor de buren is. Dat het pand er van binnen écht niet meer uitziet. En nu dan nog, dat i inbrekers met het grootste ge mak het Jeugdhuis binnen ko men. Nieuwbouw Het Jeugdhuis heeft vorig jaar bij de gemeente een plan voor nieuwbouw ingediend. Een nieuw huis, voor de jonge ren het liefst op de plek van het huidige pand, moet 450.000 gulden kosten. Maar de ge meente becijferde dat het een paar ton duurder gaat worden, omdat het Jeugdhuis de kosten voor geluidwerende maatrege len heeft onderschat. Dronkert en Bouma weten niet goed hoe het er nu voorstaat. Krijgen ze nu wel of niet een nieuw ge bouw? Wethouder R. de Boer van de gemeente Langedijk is de jeugd niet vergeten. „We gaan er wat aan doen, dat is al langer duide lijk. Binnenkort komen we met een voorstel. Nog vóór 1994 hebben we er in de raad een be sluit over genomen. Er komt een nieuw Jeugdhuis." Vanwege de inbraken kan de band Ratrace dit weekeinde niet optreden. Zonder zaalver sterking is er weinig van te ma ken. In het Jeugdhuis slaakt een groepje meiden een zucht van teleurstelling. „Heb ik daar al die programmaboekjes voor gevouwen?" Dronkert en Bouma klim men het dak op. Om turend naar de einder op een nieuw Jeugdhuis te wachten. U-iK fep. Jongeren luiden noodklok over vervallen staat van Jeugdhuis

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 67