was ook in de ogen van de gemeente groot. We werden actief bij het nieuwbouw- proces betrokken en onze inspraak was daarbij groot. Voor het werven van financiële middelen hebben wij bijvoorbeeld meerdere fondsaanvragen gedaan. Wij werden daarbij gesteund door een aanbevelingsbrief van burgemeester Bulte. In onze periode was het rebelse en demonstratieve karakter verdwenen. Dat paste niet in die tijdsgeest. De tijd van demonstreren tegen de neutronenbom en de troonswisseling enzo lag ver achter ons. Nederland begon al te 'polderen Zo zochten wij bij het Jeugdhuis in die tijd ook altijd de dialoog op en probeerden ons te verplaatsen in de belangen van anderen. Omdat dat wel in de tijdsgeest paste, werden wij denk ik serieus genomen. Ook probeerden wij goed naar onze doelgroep te luisteren. Met name de podiumfunctie en het faciliteren voor activiteiten waar vraag naar was binnen de actuele bezoekersgroep. Voorbeelden daarvan zijn houseparty's of juist gewoon open (kaarten, dobbelen. Van Kooten en de Bie kijken op zondagavond etc). Maar ook inspelen op actuele gebeurtenissen of problemen (voorbeeldavond over gokverslaving, politiek forum in verkiezingstijd etc).' Anti-glas-gooi-campagne 1992 Een toenemend probleem is het kapotte glaswerk tijdens onder meer bandoptredens. Ondanks dat fanatieke 'glazenhalers' hun best doen het sneuvelen van bierglazen te voorkomen door ze op tijd bij de feestende menigte op te halen, wordt het steeds meer gewoon dat een leeg glas gewoon op de grond gegooid werd. Dit met als resultaat dat met enige regelmaat hevig bloedende bezoekers zich melden met het verzoek om pleisters en meer en er aan het eind van de avond een tapijt van gesneuveld glaswerk in de zaal bijeengeveegd moet worden. Om dit gevaarlijke en kostbare iisSTv/ifhh m 4

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 64