Helaas komt het ook wel voor dat er in Sint Pancras vernielingen aangericht worden waarbij in eerste instantie de ogen gericht zijn op bezoekers van het Jeugdhuis. Hoewel het bestuur van het Jeugdhuis hier altijd enorm van baalt en niet altijd uit kan sluiten dat het bezoekers uit het Jeugdhuis zijn, kan het de schuld niet op zich nemen en het probleem niet structureel oplossen. Ronald Bouma; 'We spoorden als bestuursleden de bezoekers aan om dergelijke dingen toch echt niet te doen omdat het Jeugdhuis daar toch altijd de schuld van kreeg. Uiteindelijk zou je als bezoeker jezelf in de vingers snijden. We deden een beroep op een stuk sociale controle. Zo ontstond corrigerend gedrag onder de bezoekers. Een ander voorbeeld was bijvoorbeeld de relatie die we hadden met badmeester Piet van de Bever; wie ging nou niet na een avondje stappen nog even zwemmen in de Bever, klimmen over de achterpoort met de 'zwemmertjes? Stelregel was dat er niets vernield mocht worden en dat het geen overlast voor de buurt mocht veroorzaken. Als dat dan incidenteel toch eens het geval was, gaf badmeester Piet dat bij ons aan en letten wij vervolgens goed op onze jeugdige bezoekers. Als de veroorzaker toch uit het Jeugdhuis afkomstig was, kwam dat bijna altijd uit. Immers, stoere verhalen over dingen die niet mochten gingen al snel de ronde in het Jeugdhuis. Wij namen dan op gepaste wijze maatregelen 1991 De Raad van de toenmalige gemeente Sint Pancras stelt in de Algemene Subsidieverordening Maatschappelijk en Sociaal Cultureel Welzijn de jaarlijkse subsidie voor het Jeugdhuis vast op 16.000 zoals deze in de bijlagen nader is gespecificeerd. Daarbij wordt tevens de 10 uur professionele begeleiding beschikbaar gesteld in de vorm van een jongerenwerker. Om het beleid van het Jeugdhuis de juiste kant op te sturen is het soms nodig om een enkele bezoeker streng toe te spreken. Er kan veel, maar je moest je wel gedragen en aan de huisregels van het Jeugdhuis houden. Sommige bezoekers maken er tijdens een avondje uit in het Jeugdhuis een potje van. Men wordt dan voor bepaalde tijd de toegang ontzegd. Vaak komen deze wandaden voort uit overdreven enthousiasme of overmoedigheid tegenover hun leeftijdsgenoten en zijn niet zo zeer bedoeld om het Jeugdhuis of haar imago te schaden. De stouterds zijn na hun straftijd ook weer van harte welkom in het Pancrasser jongerencentrum.

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 61