Beste lezers van De Klin, Het jaar 2013 heeft ons veel goeds gebracht, maar op een belangrijk punt kunnen wij nog steeds geen positief bericht aan u doorgeven. Dat betreft onze accommodatie. Op 14 november j.l. hebben wij weer een gesprek gehad met wethouder Ilse Overzier en een juridisch medewerker. Dit naar aanleiding van de voorwaarde onzerzijds dat een mogelijke overdracht van het Witte Kruisgebouw op alle onderdelen, met name dus ook de juridische kant, ons geen onverwachte en vervelende consequenties zou opleveren. Tijdens dit gesprek bleek dat een aantal zaken nader onderzoek en overleg nood zakelijk maakt. Wellicht kan op korte termijn op enkele onderdelen opheldering worden verkregen, maar het kan óók betekenen dat wij én de gemeente nog in procedures terecht komen die nog vele maanden kunnen duren... Een toelichting maakte dat duidelijk tijdens bovengenoemd gesprek. Enigszins aangeslagen verlieten wij het gemeentehuis. Het contact loopt al 3 jaar en nog steeds geen concreet resultaat! Natuurlijk is het van belang dat alles goed en verantwoord op papier wordt gezet. Intussen groeit ons archief en kampen wij met ruimtegebrek om alles op één plek te verzamelen en uit te werken. In dat opzicht is er door de wethouder nog wél de toezegging gedaan dat, ingeval het er naar uit ziet dat het inderdaad nog lang zal duren voordat de overdracht kan plaatsvinden, er gezocht zal worden naar een ruimte waar wij dan tijdelijk ons archiefwerk kunnen doen. In december 2013 horen wij hoe het onderzoek door de gemeente verloopt! Tot dan weer in de wacht... Gelukkig heeft het jaar 2013 ons - en wat belangrijker is - ook u weer een aantal interessante en leuke ervaringen gebracht, achtereenvolgens: Een goed verlopen ledenvergadering met o.a. de herbenoeming van Jan Steltenpool. De lezing over 'Het Vroner Kerkhof te Sint Pancras' door Gerard Alders. In juli en augustus de historische wandeltochten in het kader van de Langedijker Zomerdagen. Met deze wandeltochten zijn wij in 2012 gestart en telden toen in totaal 80 deelnemers. De gidsen en de deelnemers waren enthousiast en dat heeft dit jaar extra gidsen (nu 9!) en 220 deelnemers opgeleverd! Een prachtig resultaat! Van de voorzitter

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 5