Omdat het bestuur van het Jeugdhuis zich wel degelijk realiseert dat de activiteiten in het bouwvallige Jeugdhuis-gebouw voor (geluids)-overlast zorgen, blijft het bestuur in gesprek met de buurt. Zo is bijvoorbeeld op 7 februari 1989 een buurtvergadering georganiseerd waarin onderwerpen van diverse aard met de buurt besproken worden. Ook blijft het bestuur actief in overleg met de gemeente. Met name wordt aangedrongen op de noodzaak van nieuwbouw danwel renovatie. Uiteraard wordt ook de overlast besproken en komt het activiteitenprogramma op tafel. Men komt er in 1989 achter dat het voormalige noodkerkje uit Andijk niet het eeuwige leven heeft. De vloer van het Jeugdhuis heeft zijn beste tijd gehad. Mensen zakken, vooral tijdens bandavonden, tijdens het dansen door de vloer. Het bestuur van het Jeugdhuis luidt diverse keren, zonder succes, de noodklok bij de gemeente. De discussie over de erbarmelijke staat van het gebouw escaleert zodra enkele weken voor Luilak een bezoeker tijdens een bandoptreden door de vloer zakt en haar enkelbanden scheurt. Voor het bestuur is de maat vol; het Jeugdhuis staakt met onmiddellijke ingang haar activiteiten en eist van de gemeente een nieuwe vloer. Om draagvlak voor de actie van het Jeugdhuis bij de burgerij te creëren verschijnt huis-aan-huis een extra editie van het Jeugdhuisnieuws; het bestuur legt uit wat de situatie is en stelt haar deuren pas weer te openen als er een nieuwe vloer is aangebracht. De timing is perfect; binnenkort is het namelijk 'Luilak'. Andere jaren stelt het Jeugdhuis in die nacht het gebouw open met een compleet activiteitenprogramma. Dit om overlast van jongeren op straat te voorkomen. Dat de gemeente zich hiervan sterk bewust is blijkt als binnen een week tijd het gehele Jeugdhuis is voorzien van een nieuwe vloer. Het Jeugdhuis gaat dus gewoon met Luilak open. Dat het Jeugdhuis een rijke historie heeft aan bands behoeft geen uitleg meer. Vele bands hebben op het podium van het Jeugdhuis gestaan, en niet altijd alleen lokale of regionale acts, maar ook grote namen. Wat te denken van Fay Lovski, Trökener Kecks, The Dutch, The New Adventures, Powerplay, Carlsberg, Thomas Acda (Herman en ik), Gigantjes, Comsat Angels, Annie Golden Frank Garillo, Herman Brood, Hans Dulfer etc. etc. De optredens worden altijd goed bezocht en je kunt je als muzikant geen beter publiek wensen dan dat van het Jeugdhuis. 55

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 57