1989 Aan het woord is Marco Molenaar: Zat vanaf ongeveer 1987 tot halverwege 1991 in het bestuur eerst als secretaris, daarna als voorzitter samen met: Erik Voschezang (Penningmeester), Annemiek Kroone, Dennis Bakker, Ronald Bouma (secretaris.) 'Ik herinner mij sowieso veel verloop in het bestuur. We werden volgens mij toen ondersteund door een jongerenwerker uit de Koog, Jet Wesseling. In mijn beleving stond de bevolking indertijd best sceptisch tegenover het jeugdhuis. Er is vaak overleg met de gemeente geweest over de voortgang van het jongerenwerk in Sint Pancras. Los van de problemen als hierboven, stond de bevolking (jongere) wel open voor het Jeugdhuis. Alleen als er 'shit' was, wist iedereen altijd goed met de vinger te wijzen. In het algemeen dus voldoende draagvlak. Ik weet nog goed dat we als Jeugdhuisbestuur door de gemeente vaak van het kastje naar de muur werden gestuurd op het gebied van: nieuwbouw, subsidies etc. In die zin werden we niet altijd even serieus genomen. In mijn tijd ervoer ik de relatie met de gemeente als stroef. De zoete koekjes van wethouder de Boer en zijn bureaucratische ambtenaar hingen ons dikwijls de keel uit. Ik kreeg wel eens de indruk dat de gemeente garen spinde bij het feit dat er veel bestuurswisselingen waren. Iedere keer opnieuw konden ze zo hettoneelstukjevan vooraf aan weer opvoeren. Ondanks dat werd er toch in een behoorlijke behoefte voorzien. De jeugd had een plaats om elkaar te ontmoeten op de vrijdagavond, zondagmiddag en zondagavond. Op zaterdagavond was het Jeugdhuis dicht en ging de pancrasser jeugd veelal naar de 'stad'. Met o.a. inloopavonden, bands, jam-sessies, theater en tienerdisco's werd de jeugd vermaakt. Wat mij in de jaren als voorzitter het meeste is bijgebleven zijn toch de strubbelingen met de gemeente. Maar ook de zogenaamde geluidsoverlast volgens slechts één bewoner. Vaak stond deze bewoner gewapend met een db-meter de geluidsdruk op zijn gevel op bandavonden te meten.

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 56