- SINT PANCRAS - In het druk bezochte jeugdhuis in Sint Pancras werd op nieuw jaarsdag een talentenjacht voor beginnende bands gehou den. Allerlei groepen uit de kop van Noord-Holland stre den om de nieuwjaarsprijs. Deze prijs winnen betekende een geheel verzorgde dag op namen maken in een profes sionele studio. Gevarieerd Jong gezelschap Januari 1985 SKEgK „Mash" uit Sint Pancras gooide de hoogste ogen op de talentenjacht, die op nieuwjaarsdag werd gehouden. Stichting Jeugdhuis in Sint Pan cras organiseerde deze talentenjacht. De bedoeling van zo'n gebeuren is om beginnende groepen een kans te ge ven eens „echt" op te treden. De prijs hamemateriaal de groep een moge lijkheid om voor zichzelf reclame te maken bij buurthuizen, café's of pla tenmaatschappijen. Om drie uur in de middag startte de talentenjacht. „The Scamps" uit Sint Pancras, „Pride" uit Heiloo en „Bott leneck" uit Alkmaar vulden het mid dagprogramma. Het optreden van Pride en Bottleneck vielen het meeste op. Van de band Bottleneck is bekend dat ze oefenen in een koestal. Zij zijn trouwens niet de enige die daarvoor een wat vreemde plaats hebben ge vonden. Een goede lokatie om te oefe nen blijkt voor de meeste groepen een probleem te zijn. Bottleneck heeft met de kerstdagen voor het eerst op- jetreden in Ouaorp. Hun muziekkeus _oopt uiteen van blues, rock and roll tot zelf geschreven rustige nummers. Wat precies verstaan moet worden onder „zeer hardrock", zoals de groep het zelf omschrijft, blijft nog even de vraag. Het repertoire van „Pride" is al even gevarieerd, en strekt zich uit van jazz tot aan hardrock. „Pride" trad als enige groep met een zangeres op. 's Avonds kwamen er nog vier daarmee te winnen valt kan een extra stimulans zijn om door te gaan. De winnende groep wordt de moge lijkheid geboden professionele band opnamen te maken in de vier-sporen DEMO-studio in Koedijk. Die op men zijn kwalitatief zelfs goed ge- aoeg om er eventueel platen van te yersen. Om te beginnen biedt het op- bands aan bod. Drie daarvan deden mee aan de talentenjacht. „La Déten te" uit Bergen, „Strange Day" uit Alkmaar en „Mash" uit Sint Pancras streden die avond om de felbegeerde prijs. Het duo „Strange Day" speelt hedendaagse popmuziek. Hun optre den werd ondersteund door een band opname van drums. Dat heeft een aardig effect. Lastig wordt het wel wanneer de timing niet helemaal klopt, dan moet ae tape terugge spoeld worden. „La Détente" deed haar naam eer aan en onderscheidde zich met veel rustige, zelf geschreven nummers, duidelijk van de andere groepen. De winnaar „Mash" is een groep bestaande uit drie leden. Zij komen uit Sint- Pancras en speelden daarom een thuiswedstrijd. Het is een zeer jong gezelschap. Wigert Dronkert is 14 jaar en zit op het gymnasium, Bart de Wit, 15 jaar, gaat naar de MAVO en Roland Verduin, 17 jaar, is metse laar en gaat nog één dag in de week naar een vormingsschool. Ze spelen twee jaar samen en hebben al in ver schillende jongerencentra opgetre den. Bij Bart wordt er altijd geoefend op de zolder van de schuur. Wigert: „Het is wel leuk om een goede opna me met je eigen muziek te hebben, dat kun je dan nier en daar laten horen. Verder zal er wel niet veel verande ren. We blijven gewoon oefenen en af en toe optreden". De kwalificatie veelbelovend", die „Mash" van de jury meekreeg had natuurlijk niet al leen betrekking op de muzikale pres taties, maar ook op de leeftijd van de bandleden. „Strange Day" uit Alkmaar werd tweede. De groep „Pride" uit Heiloo derde. Na de bekendmaking van de winnaars trad tot slot „Vcnity Fair" op. Een zeer professionele band. Het was wel jammer dat het publiek zo snel wegging. Het luisteren naar „Ve- nity Fair" was zeer de moeite waard. >- *9*t. in jeu wint t #4 t 4. .t

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 40