Tijdens de nazomerfeesten laat het Jeugdhuis van zich horen door op 9 september een open podium te bieden aan een ieder die iets wil vertonen. Eigenlijk de eerste versie van 'Holland has got talent'. Steeds grotere artiesten betreden het podium van het Jeugdhuis. Op 1 oktober 1983 verschijnt zo bijvoorbeeld de Tröckener Kecks ten tonele. 1984 Inmiddels wordt door de jeugd jaarlijks een ronde langs de Pancrasser voordeuren gedaan om deelnemers- en donateurskaarten voor het Jeugdhuis te slijten. Naast deze financiële inkomsten geeft dit een behoorlijk beeld van het draagvlak voor het Jeugdhuis binnen de gemeente. Al vanaf de ingebruikname van het gebouw als jongerencentrum zijn er al problemen met geluidsoverlast. Het houten gebouwtje heeft totaal geen isolerende kwaliteiten waardoor omwonenden al snel steen en been klagen. Het blijft immers een noodgebouw. De dunne houten wanden zijn domweg niet bestand tegen de geluidsdruk die bands produceren. Er is gewoon niets meer tegen te doen, dan alleen zorgen dat de sluitingstijden niet worden overschreden. Evengoed wordt het geluid vaak als overlast ervaren. Het Jeugdhuis en de gemeente staan soms lijnrecht tegen over elkaar. De gemeente dreigt menigmaal met sluiting. Het Jeugdhuis is naarstig op zoek naar oplossingen. Zelfs een omringdijk om het Jeugdhuis is één van de serieuze voorstellen om het geluidsgeweld in te perken. Het door de gemeente opgelegde verbod op live-optredens beperkt het Jeugdhuis in haar activiteitenaanbod. Juist muziek in de vorm van de liveoptredens is de bindende factor voor de jeugd in die tijd waardoor de behoefte hiervan groot is. Door het 36

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 38