SMI Eerst even wat nieuws over de nieuwe openingstijden van het Jeugdhuis. Alle woensdagen is het Jeugdhuis voortaan van 19.30 tot 22.00 uur open. Er wordt echter geen alcohol geschonken op deze avonden, maar dat hoeft de pret niet te drukken. De vrijdag en de zaterdag blijven wat betreft de openingstijden hetzelfde. Zon dagmiddag echter gaan de deuren voortaan om 14.00 uur open en tot 19.00 uurSvordt er „alweer" geen bier geschonken. Om 23.00 uur sluit het Jeugdhuis de deuren. Dit wat betreft de nieuwe ope ningstijden. Nu eens wat anders. Iedereen die de aanplakbiljetten in het dorp in de gaten houdt, heeft gezien dat er op het mo ment grote posters van Sesam voor de ruiten van de midden stand hangen. Sesam bestaat te genwoordig uit: Simone (zang), Dirk Schouten (toetsen), Jan Koppes (basgit.), Kees Com mandeur (git.) en Koos Blauw (drums). Ze spelen wat er ge vraagd wordt en staan garant voor goede muziek; van stevige rock tot evergreens en van in strumentaal tot Ned. talig. Het geheel wordt begeleid door een goede lichtshow. Veel meer valt er eigenlijk niet te vertellen over Sesam. De liefhebbers weten er alles van en degene die nog nooit van Sesam heeft gehoord moet vrijdag 29 april om 20.00 uur maar komen kijken en luisteren. Het bestuur verwacht een overweldigende opkomst, dus kom op tijd want vol is vol. Oh ja! Is er iemand die nog nooit van Carlsberg heeft gehoord? Nee?? Bereid je dan alvast maar voor, want in mei zullen er weer op het podium van het Jeugdhuis staa. Tot ziens!!! Dat er in een behoefte wordt voorzien blijkt onder andere uit de vele donateurs (300!) en deelnemers (90!) die het Jeugdhuis in 1983 geldelijk steunen. Naast een aantrekkelijke korting bij toegang bij Jeugdhuis-activiteiten ontvangen zij het tweemaandelijkse jongerenblad aan huis. Omdat voor de vele bandoptredens een podium aanwezig is, is het gebouw ook geschikt voor andere podiumactiviteiten zoals theater. Juist theater sluit ook goed aan bij de culturele doelstelling van het Jeugdhuis. Zo treedt in 1983, onder leiding van schrijver/regisseur Bert Klundert, de theatergroep 'Kom Op' op in het Jeugdhuis met de voorstelling 'Achterom'. Ondanks dat het gebouw er nog geen twee jaar staat, is er al sprake van behoorlijk verval. Door het ontbreken van voldoende ventilatie is de houten vloer al ernstig aan het verrotten. Dit leidt tot gevaarlijke situaties. Door de regelmatige bandoptredens en de actieve redactie van het Jeugdhuisnieuws is sterk behoefte aan een hobby/redactieruimte en een kleedkamer voor de bandleden. Met zelfwerkzaamheid worden deze ruimtes achter het podium gemaakt. Voor de financiële gevolgen wordt de gemeente om een bijdrage ievraagd. mm m B - -r r -r- Jeugdhuisnieuws

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 36