Ledenvergadering 17 februari: Zoals iedereen heeft kunnen lezen (Alkmaarsche Courant) en horèn zal het huidige Jeugdhuisbestuur (woensdag 16 februari) aftreden. Waarom Rene Kuitwaard, Bert Claasen, Karl den Hartigh, Aldert Bijpost, Paul van Maarschalker- weerd, Willem Verkuil en Vin cent Bakkum aftreden is voor iedereen onderhand wel duidelijk en het is overbodig om dat nog eens helemaal uit de doeken te doen. Zonder een bestuur kan een Jeugdhuis niet draaien en dat mag niet gebeuren. Het is daarom heel belangrijk dat er een nieuw bestuur wordt geformeerd om het Jeugdhuis het Jeugdhuis te laten. U zult zich nu wel afvragen: „Is dit niet een verschuiven van de problemen?" In weze is dat natuurlijk zo, maar het af te treden bestuur kan haar normen niet rijmen met die van sommige bezoekers. Een nieuw bestuur met andere normen, nieuwe ideeën en met hernieuwde wilskracht kan een positieve invloed hebben op de gang van zaken. Volgens de statuten moet het bestuur bestaan uit tenminste vijf en ten hoogste negen personen waarvan er twee 21 moeten zijn. Iedereen kan zich kandidaat stellen door een brieQe te sturen naar Vinken- laan 14 (telefonisch is onmogelijk). Het Jeugdhuis is gedurende de tijd zonder bestuur, gesloten. Donderdagavond 17 februari om r 19.30 uur is er een belangrijke ledenvergadering. Het huidige be stuur treedt af en misschien kan er 'n nieuw bestuur gevormd worden. Helaas heeft niet iedere bezoeker het beste voor met het Jeugdhuis. In 1983 wordt het Jeugdhuis en haar bezoekers geteisterd door een reeks van politie-invallen ten gevolge van vechtpartijen. Steeds gaat het om dezelfde raddraaiers. Het komt zelfs tot een bemiddeling van burgemeester Bulte met de raddraaiers om de zaak niet verder te laten escaleren. De dreiging van dit geweld gaat menig bestuurslid te ver en een groot deel van het bestuur dreigt te stoppen met hun werkzaamheden als bestuurslid voor het Jeugdhuis. Uiteindelijk gooit het bestuur in 1983 het bijltje er bij neer na de zoveelste vechtpartij De jeugd wordt opgeroepen om zich aan te melden als nieuw bestuurslid om zo het voortbestaan van het Pancrasser Jongerencentrum te waarborgen. Het besef in het dorp dat het Jeugdhuis een bittere noodzaak is dringt al gauw door en niet lang na deze crisis dient zich een voltallig nieuw bestuur aan onder leiding van de nieuwe voorzitter Johan Duinmeyer. Het nieuwe bestuur wordt direct geconfronteerd met het feit dat het Jeugdhuis er financieel gezien ook niet zo best voor staat. Spontaan wordt er hulp toegezegd van een vijftal pancrasser popgroepen om van de heropening een waar roek-festival te maken. Volledig belangeloos treden de bands op 5 maart op. Het Jeugdhuis is weer opnieuw van start gegaan. Laatste Jeugdhuisnieu ws

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 34