Aanblijven eerder naakt door het Jeugdhuis voordat ie bekend werd met De meneer Kaktus show. Fijdens Luilak was het Jeugdhuis de hele nacht en ochtend open. Soms hielden we een groot BBQ feest. En natuurlijk live bands en disco-avonden.' Of het jongerenwerk wel eens tegengewerkt werd? De inbraken waren erg vervelend. Op een gegeven moment werd er bijna elke maand ingebroken, vaak door het bierluik. Op live band avonden moest er op een gegeven ogenblik bewaking worden ingehuurd. Een of andere firma Kalebach uit Schalkwijk (Haarlem) stond dan weer bij de ingang met een hond. En natuurlijk die geluidsoverlast door klachten van enkele omwonenden.' ptember heeft oorbereiding en een leden- iseerd. „Hoe euwe seizoen doen en met doen?" ve zullen be- eerste leden- ïr gaat het itief van start wee nieuwe alles zullen nde seizoen aten draaien tandagavond 00 uur om de den gevoch- lit natuurlijk 'il het Juegd- paalzitters, alle mensen 3en gemaakt )ok dit jaar ;rlopen, har hun inzet en (Van onze verslaggeefster) Z SINT PANCRAS - Na nieuwe ongeregeldheden is het voortbe staan van het Jeugdhuis Sint Pancras onzeker geworden. Een deel van het bestuur wil de pijp aan Maarten geven, omdat ze het gedrag van enkele bezoekers beu zijn. Volgende week heeft het Jeugdhuis-bestuur een gesprek met burgemeester J.J. Bulte, dat gevolgd zal worden door een ledenvergadering. Tot die ver gadering -waarschijnlijk woensdag 26 januari- blijft het bestuur in functie. Het Jeugdhuis is vanaf afgelopen zondag gesloten, en blijft dat zeker tot de ledenvergadering. „In eerste instantie hebben we ge zegd dat we er zonder meer mee zou den stoppen", aldus Bert Claasen, één van de bestuursleden die zijn buik vol heeft van een paar Jeugd huis-klanten. Dat besluit werd ge deeltelijk teruggedraaid. Bert Claa sen: „Tot de ledenvergadering blij ven we zitten, maar ik kan wel zeg gen dat het hele bestuur er weinig zin meer in heeft. We zijn op dit mo ment met z'n zevenen. Een paar daarvan treden reglementair af, de overigen overwegen te stoppen". Als inderdaad geschiedt wat dreigt te gebeuren -het vertrek van het vrijwel gehele bestuur- dan staat het voortbestaan van het Jeugdhuis ernstig op de tocht. Een nieuw be stuur moet uit minimaal vijf perso nen bestaan, waarvan twee de leef tijd van 21 jaar hebben bereikt. „Daar komt bij dat de gemeente met de kandidatuur van bepaalde men sen niet accoord zal gaan. En jon- j gens die wél geschikt zouden zijn als bestuurslid, hebben er geen zin in j omdat ze gezien hebben wat er ge- beurd is", legt Bert Claasen uit. Burgemeester Bulte hoopt van harte dat zijn bemiddelende rol leidt tot het aanblijven van het huidige bestuur. „Het mag niet bestaan dat een stel rotjongens de hele boel in duigen gooien. Voor de rest gaat het namelijk prima met het Jeugdhuis. Vorig jaar waren er klachten over geluidsoverlast. Daar hebben we met het bestuur over gesproken en nu bellen de mensen die vorig jaar klaagden, me op met de mededeling dat het zo goed gaat", aldus Bulte. Nadat er vorige week problemen waren met een oude bekende van het Jeugdhuis, die inmiddels de toegang tot net Jeugdhuis is ontzegd, liep de zaak afgelopen zaterdag opnieuw uit de hand. Het gros van de bezoe kers hield zich bezig met een tafel- tenniscompetie. „Eén jongen begon met de brandspuit te klieren", ver telt Bert Claasen. „Die hebben we toen de deur uitgezet, maar hij werd Eensgezind bouwden Pancrasser jongeren in het najaar van '81 het Jeugdhuis op. Na herhaalde pro blemen met een paar bezoekers is het voortbestaan van het Jeugd huis op de tocht komen te staan (archieffoto) er door een ander weer ingehaald. Toen wij zeiden dat hij toch echt moest vertrekken, begonnen de moeilijkheden". DINSDAG 18 JANUARI 1983 TO1r*j i;» J» jïji U7-T./-7W milliiii Na nieuwe ongeregeldheden: Jeugdhuis Sint Pancras met sluiting bedreigd uws

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 33