Zo gebeurt het ook dat de schrijvende pers gebruikt wordt om de bestuurders van het Jeugdhuis op hun verantwoordelijkheden te wijzen. Zelfs Sinterklaas publiceerde in 1982 eens een oproep aan het bestuur van het Jeugdhuis. 1983 Aan het woord is Karl den Hartigh: Zat vanaf 1983 tot halverwege 1985 in het bestuur als voorzitter samen met; Hans Ploeger (secretaris), Henk van Dijkhuizen, David Wolf, Albert Kooy (penningmeester), Jan Tinus Kooy en Ingena Wolf. Karl herinnert zich het Jeugdhuis vooral positief; 'Ik weet me nog goed te herinneren dat ik met Johan Koenis achterop de brommer naar Andijk gereden was om te helpen met het slopen van het noodkerkje aldaar. Ik ging vaak uit in buurtjongerencentrum de Koog in Noord- Scharwoude, nog voordat er een Jeugdhuis stond. Toe het Jeugdhuis er stond was ik gaandeweg steeds vaker te vinden in het Jeugdhuis. Ik kan me weinig negatieve reacties uit het dorp herinneren ten tijde van mijn voorzitterschap. Van veel jongeren die in het Jeugdhuis hielpen, hielpen hun ouders ook wel eens mee. Alleen 1 gezin had altijd last van het geluid, zo erg zelfs dat er uiteindelijk een decibelmeter werd opgehangen, die alle stroom eraf gooide als het geluid te hard werd. Maar afgezien daarvan waren er geen problemen in het dorp. Wij zagen het als taak van het Jeugdhuis er voor te zorgen dat de jeugd van de straat was. Je kon er toch bijna elke dag terecht en je wist dat er altijd wel iemand was om tegenaan te praten of gewoon om naar mooie muziek te luisteren. Doordeweeks werden er soms speelfilms gedraaid. Maar ook toneelvoorstellingen, Peter-Jan Rens liep Maandagavond 27 september heeft het Jeugdhuis ter voorbereiding van het nieuwe seizoen een leden vergadering georganiseerd. „Hoe gaan we het in het nieuwe seizoen doen, wat gaan we doen en met wie gaan we dit alles doen?" Dit zijn vragen die we zullen be antwoorden op onze eerste leden vergadering. Zaterdag 2 oktober gaat het nieuwe seizoen definitief van start met een band en twee nieuwe bestuursleden, die alles zullen doen om het komende seizoen nog beter te doen laten draaien dan het vorige. We hopen dat er maandagavond 27 september om 20.00 uur om de zitplaatsen zal worden gevoch ten (we boedoelen dit natuurlijk figuurlijk). Naast deze oproep wil het Juegd- huis bij deze de tien paalzitters, de tien sponsors en alle mensen die het mogelijk hebben gemaakt dat het paalzitten ook dit jaar weer vlekkeloos is verlopen, har telijk bedanken voor hun inzet en medewerking. Jeugdhuisnieuws

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 32