Finger Itch debuteert in het Jeugdhuis. Een lokaal populaire band met in de gelederen; Vincent Ruben Bakkum, Bert Claasen, Rene Nico van Baar. Zij zwepen het voltallige publiek tijdens hun optreden op. Bands spelen graag in het Jeugdhuis vanwege het immer enthousiaste publiek. IrMi trfllllllS Jeugdhuis start cursus popmuziek I SINT PANCRAS - In het Pan-I crasser jongerencentrum Het Jeugd-1 huis start woensdag een cursus I 'popmuziek'. Via thema-avonden I worden onderdelen uit de regionale.! nationale en internationale pophis-l torie te behandelen. Na inleiding en muziekvoorbeelden proberen de f deelnemers aan de cursus de betref- I fende muziek zelf in praktijk te j brengen. Vorige week werd in het nieuwe jeugdhonk aan de Kastanje laan de eerste cursus, 'Stukjes Schrijven', afgesloten. De resulta ten, een aantal interviews, worden gepubliceerd in het blad van Het I Jeugdhuis. De cursus 'popmuziek' gaat uit I van de stelling van popmuziek po- pulaire muziek is. Achtergrondge dachte is dat de jeugd in Sint Pan- cras nu een eigen gebouw heeft en daardoor meer dan vroeger te ma ken krijgt met levende muziek. De cursus moet meer inzicht geven in stromingen en stijlen. Op de eerste avond, woensdag 10 februari, wordt met de deelneemsters en deelnemers bepaald welke onderwerpen behan deld gaan worden. De organisatoren zijn voornemens de cursus zo veel mogelijk op de praktijk te richten. Uit de cursus kan een Jeugd-huisor- kest ontstaan. In de loop van de cursus wordt ook een muziekfilm gedraaid en infor matie gegeven over zaken als ge- luids-apparatuur en organisatie- verbanden (popkollektieven) binnen de popmuziek. Het Jeugdhuis heeft cursussen op stapel staan over: vi- deo, hoorspel, toneel en volksmu- ziek. De cursus 'popmuziek' is gratis voor leden van Het Jeugdhuis. Aan vang is steeds acht uur. De avonden duren tot half tien, met een uitloop tot tien uur. De begeleiding is in handen van Bert Claasen en Bert 1982 Activiteiten als Popfestival en Jeugdstad (later Bouwdorp geheten) zijn inmiddels jaarlijks terugkerende evenementen. Regelmatig vinden er live optredens plaats van lokale en regionale bands. Het Jeugdhuis benut alle mogelijke vormen van publiciteit. Een voorbeeld daarvan zijn de verschillende stickers die al snel overal in het dorp zichtbaar werden. Een enorm activiteitenprogramma maakt dat het een levendige boel is in het Jeugdhuis. Debuutm

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 28