door Jan Luyben De raadsvergadering van maandag 8 maart j.l. was kort en heel even krachtig. De agenda vertoonde al weinig punten die voor een opschudding zouden kunnen zorgen en alle zaken die aan de orde kwamen werden eigenlijk, zoals voorgesteld door het kollege van b. en w., aangenomen. Toch ontstond er even een grimmige sfeer toen de uitbreidingsplannen aan de orde kwamen, maar daarover straks meer,'nu eerst: Het Jeugdhuis Bij de ingekomen stukken van deze maand zaten de langver wachte statuten van Het Jeugdhuis. In die statuten die hier en daar gewijzigd zijn, bevindt zich een geheel nieuw artikel. Dit artikel gaat over de begeleidingskommissie. Tot zover was er geen enkel bezwaar. De nieuwe statuten werden goedgekeurd en alles leek zijn beloop te hebben. Het ging echter net even anders. Het kollege had namelijk nog een brief ontvangen van Het Jeugdhuis. In die brief werden een aantal personen voorgesteld die zitting zouden moeten hebben in de begeleidingskommissie. Deze mensen zijn: mevrouw Van Maarschalkerweerd, mevrouw Kooy (en niet mevrouw Visser zoals in de Alkmaarsche Courant stond), Bert van Baar, Hans Kouwen en de heer Knijn. Met name over deze laatste ging de diskussie. Niemand in de raad was op de hoogte van het feit dat de heer JCnijn voor deze funktie gevraagd was. Hoewel niemand bezwaar maakte tegen de persoon Knijn vond met name de heer Bofeschieter dat het maar eens afgelopen moest zijn met al die beslissingen op korte termijn. Hij zag dit punt toch liever op de agenda van volgende maand. De heer Bulte stelde wel voor dat de heer Knijn dan alvast officieus binnen de begeleidingskommissie zou gaan meedraaien omdat het anders weer een maand vertraagd zou worden. Daartegen had niemand verder bezwaar en krijgt u dus volgende maand de officiële uitslag van de begeleidingskommissie van Het Jeugdhuis. /ordert nlacten jongeren in het Maart 1982 O.b.v. maandag 8 maart Later, tijdens een raadsvergadering in maart 1982, zal duidelijk blijken dat zelfs de samenstelling van de begeleidingscommissie voor het Jeugdhuis behoorlijk wat stof op doet waaien binnen de gemeenteraad van de toenmalige gemeente Sint Pancras. Deze commissie zal voorlopig slechts een 'papieren tijger' blijken en op aandringen van de gemeente vermeld staan in de officiële statuten. Dat muziek in de tijd de bindende factor is blijkt wel uit de podiumfunctie die het Jeugdhuis vanaf het begin af aan vervult; •*n cV Inhoud e 12en. tfoor de

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 27