SINT PANCRAS - He1 Jeugdhuis in Sint Pancras gaal medio november open, maai mag geen ruimte onderverhu ren aan andere instellingen. Dc gemeenteraad nam gister avond het officiële besluit tol verhuur van het „gebouw Kas tanjelaan 8" aan de plaatselij ke stichting open jeugd- en jongerenwerk. Het Jeugdhuis gaat het houten pand, in An- dijk opgekocht en nabij de ten nisbaan herbouwd, voor zes duizend gulden per jaar huren. Deze week nog wordt overleg gevoerd tussen college en Jeugdhuisbestuur over het in stellen van een zogeheten be geleidingscommissie, waarin ook een raadslid zitting zou moeten hebben. Discussiepunt vormde gisteravond het onder verhuren van ruimte door Het Jeugdhuis aan derden. De vrouwengroep Femmeke zou fepaag een plaatsje hebben in hét pand. Het college is tegen onderverhuur, omdat dan „een tweede dorpshuis zou worden gecrëeerd". Het gemeentebestuur had de huur aanvankelijk geraamd op elfduizend gulden. Het Jeugdhuis gaat echter het binnen-onderhoud van het pand zelf in de hand houden en verdient zcrvijfduizend gulden. De gemeente raad heeft al vaker aangedrongen op begeleiding van Het Jeugdhuis door bij voorbeeld het Provinciaal Servi- ceouro voor Jeugd- en Jongeren werk te Purmerend. Het bestuur staat hier positief tegenover en wijst ook een begeleidingscommissie niet af. Taak en samenstelling van die commissie zullen geregeld worden in* de statuten van de stichting. In antwoord op vragen uit de raacTkon burgemeester Bulte gisteravond zeggen dat Het Jeugdhuis zo nauw mogelijk betrokken is geweest bij het opstellen van de uiteindelijke huurovereenkomst. Bulte zei verder dat de begeleiding van Het Jeugd huis geenszins een bevoogdend ka rakter zal hebben. Met name de he ren De Boer (PvdA/PPR) en Bos- schieter (VVD) wilden hier wat meer duidelijkheid over hebben. De Boer meende dat de beoogde commissie vooral behoefte zou heb ben aan een financiëeel deskundige. Hij zei: „Ergens alleen maar als raadslid bij zitten, heeft weinig zin. Dat is een nietszeggende functie, zo als ik die ervaar alls afgevaardigde van de raad in het dorpshuisbestuur. Je kunt zo'n bestuur beter die hulp bieden die echt nodig is. Op het fi nanciële vlak bij voorbeeld." De Boer beloofde de raad bij de behan deling van de begroting 1982 nader terug te komen op het functioneren van een raadslid binnen het bestuur van het dorpshuis. Burgemeester Bulte zei dat de leden van de com missie Het Jeugdhuis bij problemep een handje zouden moeten helpen. Over de nadere invulling van de taak zal met het Jeugdhuisbestuur gesproken worden. De eventuele plaats van de vrou wengroep Femmeke in Het Jeugd huis zorgde gisteravond voor nogal wat gespreksstof. Bulte: „Het ge bouw is bestemd voor het jeugd werk. Het doel van Femmeke kan ook in het dorpshuis verwezenlijkt worden. Door Het Jeugdhuis te laten onderverhuren, scheppen we pre- cendenten en doen we het doroshuis concurrentie aan." Bosschieter (VVD) voerde aan dat de jongeren in deze zaak een zekere vrijheid moes ten hebben: „We stellen net vast dat de begeleiding niet bevoogdend moet zijn De raadsleden Ewoldt (CDA) en De Boer (PvdA/PPR) za gen ook geen enkele probleem in een plaats voor de vrouwengroep in het pand. Het college bleef vasthouden aan het standpunt dat er alleen inciden teel onderverhuurd mag worden: als het dorpshuis vol is of als de activi teit totaal niet past in het dorpshuis. Bulte: „We hebben een gesprek ge had met de vrouwengroep, maar ons duidelijk terughoudend opgesteld over het mede-gebruik van het pand. Want wat je de een toestaat, kun je de ander straks niet weige ren." Na een laatste gesprekronde schaarde de raad zich uiteindellijk zonder hoofdelijke stempiing achter de huurovereenkomst. lende dost. leestal echt Jeugdhuis mag niet onderverhuren )onnee Omdat de gemeente bang is dat onderverhuren van het Jeugdhuis schadelijk zou zijn voor De Geist, krijgt het bestuur van het Jeugdhuis geen toestemming voor onderverhuur aan een vrouwengroep; Het Jeugdhuis mag geen tweede Geist worden voor vrouwengroep

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 25