In de Klin 2012 zijn wij op zoek gegaan naar de oorsprong van het Jeugdhuis. Waar ontstond he idee een Jeugdhuis te realiseren, wie hebben dat bedacht en waarom? Ondanks de vele interviews met prominente figuren uit de eerste uren en het raadplegen van vele versnipperde archieven, hebben we de onomstotelijke waarheid omtrent het werkelijke ontstaan niet kunnen ontrafelen. Ook hebben wij een oproep gedaan naar de actuele verblijfplaats van onze echte Vermeer, het schilderij dat het Jeugdhuis tijdens de opening op 19 november 1981 ontving van moeder Vermeer. Helaas is dit icoon nog steeds niet terecht. Dit jaar zullen wij een vervolg geven op het artikel van afgelopen jaar. We beschrijven de periode van het oude noodkerkje vanaf november 1981 tot het moment dat in 1995 officieel door de gemeente besloten werd dat er een nieuw Jeugdhuis zou komen. Dit uiteindelijk met als resultaat de opening van het nieuwe Jeugdhuis op 31 januari 1997. Wij richten ons met name op het maatschappelijk belang van het Jeugdhuis in die periode en de problemen die het oude gebouw met zich mee bracht. Verder komen de verschillende voorzitters aan het woord met voor hen bijzondere momenten uit hun periode. Wat daarbij opvalt de verhalen van de geïnterviewde bestuursleden niet volledig op elkaar aansluiten. Ook dit jaar pretenderen wij niet de volledige waarheid te noteren, maar wederom geldt; wie het beter weet mag het zeggen... 19 l Jeugdhuis Sint Pancras in vogelvlucht periode 1981-1996

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 21