Toen was het grote moment daar, Bert Buitink en Siem Wonum overhandigden hun boek plechtig aan burgemeester Cornelisse en gaven daarmee ook het signaal aan alle belangstellenden dat het boek vanaf dat moment te koop was. In de voorverkoop waren inmiddels al zon 800 van de 1.000 gedrukte exemplaren verkocht, een teken dat de boeken uitstekend in de smaak vallen bij de Sint Pancrasser Siem Wognum, burgemeester Cornelisse en Bert Buitink bevolking. Om ervoor te zorgen dat dit stuk geschiedenis ook voor de jeugd uit Sint Pancras bewaard en gekoesterd wordt, overhandigde Siem een set boeken aan de directeuren van de plaatselijke basisscholen. In hun dankwoord gaven Annechina Korvemaker van Het Baken en Frans van de Gevel van de Paus Johannesschool aan, zeer verguld te zijn met de boeken en dat ze de kinderen zeker zouden aanzetten tot het lezen ervan. Als afsluiting van het deel vóór de pauze mocht Anton Bal een winnend lot trekken uit alle loten, die de toeschouwers bij binnenkomst hadden ontvangen. Annamarie Wognum was de gelukkige die met een extra set boeken naar huis ging. In de pauze kon iedereen die een boek besteld en betaald had, een gesigneerd exemplaar ophalen. Na de pauze vertelde Siem de Haan, o.a. bekend van de Westfriese kalender en het tijdschrift Skroivendevort, over het ontstaan van het Westfriese dialect. Helaas ook een stukje cultureel erfgoed dat verloren lijkt te gaan. Aan de hand van vele voorbeelden gaf hij aan dat het Westfries, ontstaan uit de Friese taal, beïnvloed is Siem Wognum, Annechina Korvemaker en Frans van de Gevel

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 18