n deze tijd zond de VVV in Alkmaar een bericht rond met de vraag of mensen kamers beschikbaar hadden voor vakantiegangers. Onze kinderen waren bijna allemaal uit huis, dus er waren kamers vrij. Wij hebben ons aangemeld en vermoedelijk sprak een Noord-Hollandse Stolp de aanvragers aan, want van toen af aan hebben we doorlopend gasten vanuit de hele wereld mogen begroeten in onze Bed Breakfast. De eerste kwamen uit Vancouver, Canada. Na het openstellen van De Muur in Duitsland kregen we gasten uit Oost-Duitsland in een Trabant. Ik herinner me nog de gasten uit Australië, via de VVV waren ze bij ons terecht gekomen voor één nacht. Er was alleen plaats op de open zolder, dat was geen probleem zeiden ze. Voor een eventuele spin die zou kunnen afdalen had ik witte gordijnen over de drooglijnen uitgespreid, waaronder hun tweepersoonsbed stond, zodoende was het net een beetje een kamertje op zich. Daarbij kwam nog dat het in die week bloedheet was, op zon ruime zolder had je daar een stuk minder last van. Tot onze verrassing zijn ze een week gebleven. Ook in de daarop volgende jaren zijn ze nog een paar malen teruggekomen, het zijn nu onze vrienden geworden. Ook dit is een kant van het B&B gebeuren die ons aansprak. Tot nu toe hebben we gasten uit 42 landen mogen verwelkomen, en altijd naar genoegen van beide kanten. Om de verstaanbaarheid goed te laten verlopen heb ik op de Moeder MAVO in Oudorp les gehad in de Engelse en Nederlandse taal, met goed gevolg! Toch leer je nog het meeste in het contact met de mensen zelf, van je fouten leer je en het werd altijd zeer gewaardeerd als je je best deed. Jack had ook wat basiskennis van de Engelse taal, geleerd in de 7de klas en later nog bij een leraar ngels. Maar hij vond, met handen voeten en met West-Fries kom je een heel eind! En gelijk had ie. Hij wist zich daar aardig mee te redden. Toen Jack met de Pre-Vut ging zette buurman Sjaak Wit een bordje bij ons in de tuin met de tekst Wat Nu?'. Met andere woorden hoe breng je nu je tijd door. We hebben daar nooit een probleem mee gehad er was altijd wel iets dat gedaan kon worden. Van de restanten van de kassen bouwde Jack een flinke hobbykas, van alles werd daar in gekweekt. In de beginjaren drie soorten druiven, een perzik en pruimenboom. En in het vroege voorjaar nieuwe aardappelen, bloemkool, zeer gewild bij onze kinderen ]ack Sita en bordje, 17 juli 1992 186 F

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 188