Door al deze veranderingen besloten de broers om het kassenbedrijf te verplaatsen naar de Spanjaardsdam, broer Jan was al eerder uit het bedrijf gestapt en bij Verkade gaan werken. De kassen achter ons huis werden gesloopt en er zou een nieuw bedrijf van moderne kassen worden gebouwd. Uiteindelijk is dit toch niet door gegaan, Klaas stapte er ook uit en ging werken bij fresiakweker Twisk, en ook Jack, nog een jaartje alleen bezig met planten telen, besloot om er mee te stoppen De familie Duif in Afrika raadde ons aan om eens bij hen te komen kijken, misschien was een nieuw begin daar een optie. Zijzelf hadden daar, in Honeydew, een stuk onder Johannesburg, een groot goedlopend bedrijf opgebouwd, naast bloemen ook een flinke kwekerij voor tuinplantjes, met de nostalgische naam 'VRONE'. Wij besloten om die raad op te volgen, je kon nooit weten, en een vakantie in de zon is ook niet verkeerd. De kinderen bij familie en vrienden ondergebracht en wij op reis, ik meen dat het in oktober '76 was. Van de reis en de familie daar hebben we volop genoten, ze lieten ons ook alle aspecten van bedrijfsvoering zien en brachten ons ook in contact met andere Nederlanders die het daar gemaakt hadden en toch.. Het feit dat er altijd iets van onveiligheid om je heen hing, je kon beslist niet s avonds even een ommetje maken of overdag ergens heen wandelen, daar was het hoe dan ook al veel te warm voor en als er al wat liep, dan was het een zwart persoon. Voor ons was Nederland toch plezieriger om te wonen. In de tijd die hier op volgde besloot Jack, ik ga maar eens solliciteren op advertenties. De eerste keer was het al raak, een baan bij de M1S in Alkmaar, na 4 jaar had hij het daar wel bekeken. Opnieuw een poging gedaan, deze keer bij Uitwaterende Sluizen, werk in de groenvoorziening, beviel zeker beter want dat heeft hij 12 jaar gedaan. In de jaren tachtig begon het rieten dak toch wat aan onderhoud toe te komen, als dit goed werd aangepakt was dat wel iets dat flink in de papieren zou lopen. We hadden twee opties: de boerderij verkopen of de hypotheek aanpassen. Toen we ons huis in de verkoop zetten en zelf andere kleinere huizen gingen bekijken viel dat allebei niet mee. Wij waren zo verwend met alle ruimte in en om ons huis, we hebben optie 1 teruggedraaid en opdracht gegeven om de westkant van het dak compleet met nieuw riet te bedekken. Er werd gelijk een dakkapel in aangebracht wat op de zolder een flinke verbetering gaf wat licht betreft. In de jaren die volgden zijn ook de andere zijden compleet vernieuwd.

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 187