Demping van de sloot naast ons perceel De drie broers werkten volop in het bedrijf, in de wintertijd 's morgens heel vroeg op om tulpen voor de veiling klaar te maken, in het voorjaar de plantenteelt in kas of onder platglas. Soms was het prima weer om te werken maar het gebeurde ook wel dat ze werkten met een plastic huisje over de platte bakken zodat deze beschermd waren tegen koude en harde wind, want het werk moest doorgaan en de planten moesten op tijd afgeleverd worden aan de kopers. Daarna werden de tuinplantjes gekweekt voor de marktkooplui, er werden heel veel potjes geperst voor de plantjes, eerst met een pottenpers met 2 potjes, later met 4 en nog weer later hadden ze een pottenpersmachine wat al een hele verbetering in snelheid was. Verder de bloemen die, na gesneden te zijn, in de bosruimte verder verwerkt werden. Zelf hielp ik ook zo nu dan mee met bloemenbossen of de oogst wegbrengen naar de veiling in Beverwijk. Ik had mijn rijbewijs gehaald toe ik zwanger was van Sjoerd, de examinator was blijkbaar nogal bezorgd vanwege mijn zwangere buik en zei 'Doet u wel voorzichtighet had nl. gevroren en gesneeuwd, en ik stoer, o niks aan de hand hoor, ik slaagde! Een onderdeel van het bedrijf zijn en meehelpen was een leuke afwisseling op de routine van elke dag in het gezin. In de jaren '70 werd de verkaveling toegepast en verdwenen er heel wat sloten, onze Wik en Luiving werden volgestort met stopzand door grote machines, Sjoerd vond dit alles prachtig en zat er met z'n neus bovenop.

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 186