werd de grond van de kas gestoomd met grote zeilen met rondom zandzakken om de grond weer zuiver te maken. Het was zaak om goed op te passen dat er geen stoom ontsnapte want je kon je gemeen verbranden. Medio 1958 kwam ik als huishoudelijk hulpje bij moeder Neeltje mijn opwachting maken. Wilhelm de Geus hielp in die tijd de jongens in het bedrijf. Samen haalden we nog wel eens kattenkwaad uit, vooral Jack nam ons dat niet altijd in dank af. Ik heb er altijd met plezier gewerkt. Een fijne herinnering was de periode dat in een strenge winter de sloten dichtgevroren waren, wij de schaatsen te voorschijn haalden en daar lustig aan het zwieren waren. In de avond mochten we stroom gebruiken uit het ketelhuis, met een snoer met lampen gaf dat een heel gezellig aanzien. Na een aantal jaren besloot ik een opleiding te doen in het ziekenhuis, ben dus gestopt met werken bij o.a. moeder Neeltje. Verpleegster worden bleek niet haalbaar, dat mensen dood gingen daar kon ik niet zo goed mee overweg, fini opleiding. In de loop van de tijd kreeg ik (Sita) verkering met Jack en voila we trouwden op 7 november 1963. Jack moest in die jaren steeds 's avonds de ketels nog vol gooien met cokes, om en om met Klaas, eerst uit vrijen bij je liefje en dan nog weer eens laat dat werk nog doen. In 1963 hadden we een extreem strenge winter, dus daar had hij niet zon zin in, getrouwd zijnde kon hij dit vanuit huis doen, later werd dit een stuk makkelijker toen ze overgingen op oliestook. Met moeder Neeltje en Jan deelden we tot het voorjaar het woonhuis. Zij hadden de voorkamer en een klein keukentje op de Dars en als slaapkamer o.a. weer die Darskamer. Er werd voor hen een Boogaardshuis gebouwd aan de overkant. Al snel was ik in verwachting van onze eerste en of dit nu meespeelde, wij hadden als slaapkamer een klein kamertje aan de voorzijde. Ik maakte een begin om onze ruimte alvast wat groter te maken door het voorgangetje erbij te trekken. 181 Moeder Neeltje en haar drie zonen in het nieuwe ketelhuisoliestook m

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 183