geen rozegeur en maneschijn, maar het gevoel van vrijheid en één zijn met de natuur vergoedde veel. Hard werken, maar toch geen haast en stress. Vindingrijk zijn om betere produkten te telen dan je buren en zodoende op de veiling een paar centen meer te beuren. Hilarisch was zijn verhaal over het drollenvangen in de wikkies. Een betere opening van de avond konden de geboeid luisterende toeschouwers zich niet wensen. Daarna gaf voorzitter en spreekstalmeester Bram Kout het woord aan Siem Wognum en Anton Bal, die ons aan de hand van oude beelden meenamen op een wandeling door het Sint Pancras van zon 80 jaar geleden. Langs de Bovenweg met zijn vele kleine winkeltjes en neringdoenden. De melkboer en de petroleumboer kwamen voorbij met hun hondenkar. De bakkers met hun bakfiets, de slagers met hun transportfiets, de bulloper met zijn stier en toeter. Siem, die gezegend is met een onvoorstelbaar goed geheugen, wist van iedere voorbijganger wel iets te vertellen. Dit soms tot grote hilariteit bij de toeschouwers in de zaal, maar altijd met een diep respect voor de mensen die het dorp gemaakt hebben tot het dorp dat het nu is, om de woorden van Siem te gebruiken. Ook kon hij het niet laten om af en toe de burgemeester er fijntjes op te wijzen, dat er nog wel het een en ander voor verbetering vatbaar is in Sint Pancras. Via de tuinders en boeren aan de Benedenweg en de zandafgravingen en Vinkenbaan langs de Achterweg kwam er een einde aan de historische wandeling van Siem en Anton.

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 17