Moeder ging ook nog uit bakeren tussen de bedrijven door. Ze heeft veel in het noord-end gebakerd. Moeder kon ook heel lekker koken. Soms kookte ze wel 3 keer op een dag, want het eten opwarmen daar hield ze niet van. Iedereen kreeg een verse hap. Zaterdagavond maakte ze altijd een grote pan soep voor de zondag. Als de oudste meiden te dansen waren geweest en met vrienden thuiskwamen, werd de soeppan op het vuur gezet en werd er heerlijk soep gegeten. De volgende ochtend kwam moeder uit bed en zag dat de soeppan bijna leeg was. Na een paar keer dacht ze: 'Dit gebeurt me niet meer', en ze nam de pan soep mee naar de slaapkamer. Ook gebeurde het een keer dat er een tobbe met spinazie in de bijkeuken stond, pal naast de wasmachine. De jongens, die die avond met de meiden op stap waren geweest, draaiden de spinazie door de wringer. Het was me toch een bende en wat te denken van de wringer: die zag helemaal groen!! Tini was de oudste en moeders rechterhand. Zij naaide en verstelde de kleding voor het hele gezin. Ze is na haar trouwen in Enkhuizen gaan wonen. Ze kreeg 4 dochters. Niek was van de lagere school af tuinknecht. Later door omscholing is hij metselaar geworden. Hij trouwde in 1961 met Lida v/d Gragt en ze kregen 4 zoons: Jan, Kees, Nico en Gerard. Deze jongens hebben al weer voor 5 stamhouders gezorgd. De jongens hebben allen in het le van Kolping Boys gespeeld, ook nog samen met neef Dennis (van Ren). Ook hebben de jongens jaren in de zaal gevoetbald voor Snackbar De Bikker, dit werd later Koos Alberts. Niek is ook nog een paar jaar voorzitter van de IJsclub Sint Pancras geweest. Alie heeft nog een paar jaar gewerkt bij de familie Rustenburg en is na haar huwelijk in Noord-Scharwoude gaan wonen. Nel woont aan de Benedenweg in het huis van Piet Leijen (Bollen Piet). Ze heeft nog gewerkt in de winkel van Dirk Klinkhamer aan de Benedenweg. Nel is getrouwd met Joop Vreeker en heeft 2 zoons en een dochter. Riet woont sinds haar huwelijk in Noord-Scharwoude en heeft 1 dochter en 1 zoon. Ze heeft nog bij de familie De Pee in de huishouding gewerkt. 169 De kinderen

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 171