had zei hij altijd: 'We zitten weer verkeerd om in de kerk Zomerdag ging hij altijd naar de draverij in het sportpark. Dan was hij de hele week vooraf al in het programmaboekje aan het uitzoeken op welke paarden hij moest inzetten. Als hij dan een goede middag had en wat had gewonnen, dan nam ie voor ons allemaal een koetjesreep mee. En dat vonden wij geweldig, want die kregen we niet vaak! De kermis in Sint Pancras-zuid was altijd een groot feest. Wij waren daar allemaal gek van. Zondagmiddag begon het al. Met etenstijd kwamen we allemaal terug met vrienden en vriendinnen die dan ook bleven eten. Vader vond dat altijd bar gezellig en moeder zorgde ervoor dat er genoeg te eten was voor iedereen. Ook ging pa een keertje mee naar de kroeg. Daar stond hij gezellig aan de bar met de vrienden van Niek. De CB tjes dronken heerlijk weg. Uiteindelijk kon ie niet meer goed op zijn benen staan, maar daar had Rooie Niek Hes wel een oplossing voor. Hij kwam met een bakfiets voorrijden en vader Jan werd er in gezet. Zo werd hij van café Spoorzicht naar huis gebracht. Thuis aangekomen vroeg Niek Hes aan moeder: Waar moet ik hem lossen?' Moeder zei: 'Zet hem maar bij die boom neer, hij moet eerst maar even bijkomen'. Daarna is hij nooit meer te kermis geweest. Nadat hij was gepensioneerd ging vader bij Ren aan de Twuyverweg op de akker groente telen. Dat was een mooie bezigheid voor hem, daar was hij elke dag te vinden. Slabonen plukken op de tuin aan de TWuyverweg Hij schafte een Solex aan en tufte bij al zijn kinderen langs om de groente te brengen, van Langedijk tot Alkmaar. Moeder was altijd thuis en hoorde van vader alle nieuwtjes van de kinderen als hij zijn rondje weer had gedaan. Ook gingen ze elk jaar op vakantie. Dat ze kregen aangeboden van de Hoogovens. Dit vonden ze prachtig. Moeder was een echte werker. Het huis werd elke week gepoetst van boven tot beneden. Ons moeder ging weinig uit. De jaarlijkse gastdag bij haar zus in het klooster in Bergen was een van haar uitjes. Wij zaten dan te wachten tot ze thuis kwam. Ze kreeg altijd wat mee voor de kinderen: een gebreide pop of gebreide knuffels. Wij vonden dat prachtig en speelden daar blij mee. 168

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 170