Dika heeft, na haar periode bij Stibbe, nog ongeveer anderhalf jaar bij het atelier Canda Internationaal te Noord-Scharwoude gewerkt. Dit duurde tot zes weken voor de bevalling van hun eerste kind. In de jaren daarna heeft zij nog van alles gedaan, zoals: inpakwerk, interieurverzorging, verzorging van de schoonouders toen die dat nodig hadden. Daarnaast was Dika actief met volleyballen (Reactie 1), gymnastiek, volksdansen in een Joegoslavische groep en tennissen. Allemaal activiteiten die het integratieproces hebben bevorderd! Olga zocht het o.a. in de interieurverzorging en leerde op deze wijze ook veel van onze gewoontes kennen. Daarnaast is zij werkzaam geweest voor Inter-kruis. Haar man Cees vond dit allemaal prima, maar zijn voorwaarde was wel: 'Als ik maar geen piepers hoef te schillen als ik thuiskom...!' Ook de contacten met het elftal van Vrone 5, waarin Cees op doel stond, droegen veel bij aan de gewenning aan haar 'Tweede vaderland'. De feestavonden, die deze groep spelers én hun echtgenotes organiseerden, zijn vele Vronianen bijgebleven! Thuis waren Cees en Olga actief op het gebied van koken volgens Joegoslavisch recept. Al vele malen zijn kleine groepen gasten aan tafel geschoven voor een meergangen-menu in een zeer speciale ambianceEn zij doen dat nog steeds! Tot slot Het ligt voor de hand dat er ook inwoners van Sint Pancras, naast de genoemden Jan Kooy en Teun Kliffen, bij Stibbe hebben gewerkt. In dat geval vragen wij betrokkenen te reageren. Mogelijk leidt het tot een vervolgartikel in onze voorjaarskrant of in De Klin van 2014. De redactie.

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 167