Naast het feit dat de dames het hier koud vonden, dat de prijzen hoger lagen dan verwacht en dat er streng toezicht was, waren er veel positieve ervaringen. Er was totaal geen discriminatie. Integendeel, de mensen waren erg aardig, wèl nieuwsgierig, maar tevens behulpzaam. In hun vrije tijd werden de eerste stappen gezet in het uitgaansleven. Naast de Joegoslavische muziek, die zij op hun kamer afspeelden (nog wel eens tot ergernis van de buren) wilden zij toch ook wel ervaring opdoen met de uitgaanscultuur in Sint Pancras en de regio. Zij kregen wel als consigne mee om door de week èn op zondag 's avonds om 10.30 uur binnen te zijn, maar op zaterdagavond om 12.00 uur! Achter de tafel: links Cees en Olga, rechts achteraan: Jaap Kroonenburg Of dat wel eens uit de hand is gelopen heb ik van de dames niet gehoord- Na enige tijd hun heil te hebben gezocht bij Piet Kuilman, de plaatselijke caféhouder, werd het 'jachtgebied' groter en kwamen uitgaanscentra in Alkmaar (bv. Club Seven) en Bergen in beeld. Zij maakten kennis met de regionale uitgaanscultuur en verbaasden zich over het feit, dat mannen en vrouwen met elkaar in de cafés rookten en dronken. Een 'losgeslagen boel' in hun ogen, maar ja... alles went. In het begin hadden zij wel iets vann: 'Goed kijken, weinig zeggen!' Zij leerden natuurlijk ook jongens uit Sint Pancras kennen, zoals Jelle Kuiper, de gebroeders Jack en Adri Bouma, Cor Slijker en Cees Goesinne. Die kennismakingen hebben er uiteindelijk toe geleid, dat Amor zijn werk deed: Cees kreeg verkering met Olga, Jelle met Dika en Cor met Olivera. Het werden serieuze relaties en de drie Joegoslavische modinettes trouwden met de Pancrasser jongens. Vóór die tijd hadden de dames intussen de nodige kennis opgedaan met betrekking tot de taal en de gewoonten van hier. Zij moesten zich m.n. deels aanpassen aan

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 165