Na haar middelbare schoolopleiding volgde Olga 1 jaar de modevakschool. Zij had jong het idee om een zelfstandige baan in de mode te realiseren. Zij volgde daarom een opleiding als naaister (geen confectie!) en heeft gedurende 2 jaar de kost verdiend met kleren maken. Haar uiteindelijke doel was: een bruidsmodeboetiek te beginnen. Om daarvoor toestemming te krijgen moest zij aantoonbaar meer ervaring hebben zoals werken in een atelier in het buitenland. Zij zocht toen in de nabij gelegen stad contact met een arbeidsbureau en liep tegen de oproep aan van de Stibbe in Holland. Het werk bij Stibbe zou bestaan uit het in elkaar zetten van mantels. Niet bepaald wat Olga zocht, maar het bood toch een ervaring die goed leek om na het buitenlands contract van 1 jaar haar doel in Joegoslavië te bereiken Er volgde een selectieprocedure en Olga kwam daar uit als de beste van de groep, die zich gelijk met haar ingeschreven had. Dit was de tweede groep belangstellenden. Haar moeder was er niet blij mee! Integendeel! Maar zij begreep echter ook wel dat de buitenlandse ervaring noodzakelijk was voor Olga. Bovendien ging het om een contractduur van 1 jaar, dus... te overzien. Dat zou echter anders uitpakken...! ast zorg ren, toen ik ging ichinaal Olga vóór haar vertrek naar Nederland In januari 1968 ging Olga met de tweede groep landgenoten op weg naar het verre onbekende landje aan de Noordzee. De reis begon met de bus vanuit haar dorp naar Belgrado en van daaruit met de trein richting München. Zij hadden totaal geen begeleiding! Nee, dat gaf geen fijn gevoel! In München moesten de meisjes 3,5 uur wachten, alvorens te kunnen overstappen op de trein naar Amsterdam. Op dat moment wilde Olga eigenlijk het liefst weer terug naar haar dorp... De groep meisjes arriveerde in Amsterdam: vreemde stad, vreemde taal (de meisjes spraken wèl wat Duits). Zij werden daar opgehaald en verder begeleid door een medewerkster van Stibbe. i'Zim t HMHfiy Êliüüiill

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 161