- Mary Geluk: Mooie kerstkaart gelukkig zonder opdruk, maar wèl voor de derde keer de Twuyvermolen (molen van Kriek). Antwoord: Wèl mooie foto's en steeds een andere. Oproep aan de leden: Geef adresmutaties door aan de vereniging! Antwoord: Dank voor de suggestie, we zullen een oproep opnemen in de krant en in De Klin. Suggestie om op de website oude foto's te plaatsen met de vraag om informatie over de foto. Antwoord: Dank voor deze suggestie, we gaan bekijken in hoeverre dit mogelijk is. Website 'Lief Langedijk' geeft af en toe foute informatie over de vereniging. Antwoord: Bestuur gaat dit na. - Raymond van der Oord: Heeft een gietijzeren (mortier)kogel gevonden tijdens het aardappelen rooien in de Vronermeer-noord. Mogelijk is het een kogel van het Spaanse beleg in 1573, of een restant van de Brits-Russische expeditie naar Noord-Holland, ook Den Helderexpeditie genoemd. Dit was een expeditie door Britse en Russische troepen van 27 augustus tot 19 november 1799, tijdens de Tweede Coalitieoorlog tegen revolutionair Frankrijk en de Bataafse Republiek (Nederland). De geallieerde Britten en Russen vielen Noord-Holland binnen, dat destijds in de Bataafse Republiek lag, een vazalstaat van Frankrijk in het huidige Nederland. Er hadden verschillende veldslagen plaats, o.a. bij Callantsoog, Oudkarspel en Castricum. Sluiting Om 21.00 uur sluit de voorzitter de vergadering. Na de pauze gaven de heer en mevrouw De Boer een zeer interessante rondleiding door regionaal natuurmuseum 'Westflinge' (www.museumwestflinge.nl). Voorzitter: Secretaris: A. A. Kout J. J. M. Steltenpool

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 14