iraSraSSMlsffiaj! Voor de oudere lezers onder ons is het wellicht interessant om te zien hoe diverse Pancrasser families met de ons bekende familienamen aan elkaar verwant zijn. Dit overzicht geeft ruimte tot aanvulling en correctie en als zodanig wordt er een beroep gedaan op u om te reageren. Voor de informatie vooraf danken wij: Mevrouw A. Volkers-Nieuwland, Mevrouw A. Groen, Mevrouw W. Tol-Wagenaar, De heer IJ. Duif en mevrouw A. Broersen-Groot. liet is dus geen product van uitgebreid stamboomonderzoek. De samenstelster geeft dat ook duidelijk aan in haar inleiding. Inleiding Mijn naam is Nelly Reina Schoenmaker-Kout, geboren 15 maar 1944 te Sint Pancras als dochter van Immetje Bakker en Lubertus Kout en als zusje van Abram Aris Kout. Ik woon al vanaf mijn drieëndertigste jaar niet meer in Sint Pancras, maar ik heb mij altijd heel verbonden gevoeld met het dorp. Het zaadje werd gezaaid door Kees Duif, beter bekend (voor ons ouderen) als OME KEES DUIF die een boomgaard had naast de Openbare Lagere School en vanaf zijn land - tijdens het speelkwartier - appeltjes op het schoolplein gooide. Achteraf gezien wel een beetje 'wreed'; alle kinderen vielen op de appeltjes aan die eigenlijk niet om te eten waren. Het over elkaar heen rollen (denk aan de De Historische Vereniging Sint-Pancras is opgericht om de historie van het dorp te bewaren. Dat omvat veel van de oorsprong van het dorp, tot de bewoners in een ver verleden en wellicht in een wat minder ver verleden. Mijn aandacht is altijd een beetje uitgegaan naar het meer nabije verleden, in die zin, naar het verleden dat mijn moeder IMMETJE BAKKER-KOUT, geboren 22 mei 1917 zich nog kon herinneren over haar familie. Dan wil je dat wel allemaal weten, maar wanneer ga je echt om de tafel? m&m De zeven zusjes Visser

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 145