2007 Zusters in zaken Het aantal uitvoeringen per toneelstuk varieerde van 1 tot 5, het totaal ligt rond de 120. Al deze toneelstukken zijn geregisseerd door 12 regisseurs. Meer dan de helft daarvan werd door 2 personen geregisseerd, n.l. Dick Stegenga (van 1977 tot 1986) en Cees Groen (van 1986 tot 1995). Het aantal toneelspelers dat door de jaren heen lid is geweest ligt rond de 90. Ondanks het verloop bleef er uiteindelijk een vaste kern van spelers over, die een hechte groep vormden. Het gevolg hiervan was wel dat de gemiddelde leeftijd steeg, waardoor de aanwas van jonge spelers moeizaam verliep. Er zijn wel diverse jongeren die hebben meegespeeld, maar meestal was dat voor een paar keer, zij wilden zich niet binden. Het was een gezellige spelersgroep, die steevast na de repetitie op woensdagavond in De Geist nog een borreltje bleef waren uitverkocht en er was een jaar van voorbereiding aan vooraf gegaan. De paniek was groot, want er was voor honderden euro's aan middeleeuwse kleding gekocht, geleend en gehuurd. Gelukkig had de toneelzaal alleen rook- en waterschade, maar spelen was onmogelijk. Na spoedberaad werd besloten om een week later in de Oostwal te gaan spelen, die een sporthal ter beschikking stelde. Dus de uitvoeringen van 15 en 22 november werden in feite samengevoegd. Binnen een dag werd de sporthal omgetoverd tot een theaterzaal, een gigantische klus. Van alle kanten in het dorp werd hulp aangeboden. De uitvoering werd een geweldige happening met een record aantal bezoekers, en wat begon als een dieptepunt werd uiteindelijk een hoogtepunt. 139

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 141