Gelukkig hield D66 stand bij monde van mevrouw mr. Anneke Goudsmit. Zij hield haar rug recht en werd in de middagpauze zo emotioneel en ook zij begon te twijfelen, ze zonk neer op een bank in de koffiekamer, Piet Vroegop ging naast haar zitten en beurde haar weer op. Opgelucht en vol zelfvertrouwen hervond zij zichzelf en diende haar amendement in met als gevolg de huidige gemeentegrens. Zonder haar waren we nu Alkmaar geweest. Even was er bij ons paniek want de voorzitter van de 2e Kamer Van Thiel wilde schorsen tot de volgende dag om iedereen die nog wat wilde vertellen die gelegenheid te geven. Dat zou voor onze missie fataal kunnen worden en de Generaal vloog alle bevriende partijen af om alle mogelijke interrupties te blokkeren en NU tot een stemming te komen. Grote opluchting toen om 16 minuten na 12 uur de heer VanThiel voorstelde om tot stemming over te gaan en het deze keer niet met handopsteken te doen maar met zitten of opstaan. Dat was voor hem beter te overzien. Voorstemmers van het voorstel van mevrouw Goudsmit werden verzocht op te staan. De heer Pieter Jongeling ging als le staan, gevolgd door 57 anderen, of tewel 58 stemmen voor onze vrijheid! Wij hadden gewonnen! De volgende dag gingen alle vlaggen uit in ons dorp, er werd feest gevierd want de spanning was ten einde. We waren (voorlopig) verlost van het annexatiespook! Van alle toespraken in de 2e kamer is die van de Boerenpartij mij het meeste bijgebleven want Koekoek en Ant Nuyens hadden willekeurig mensen in ons dorp en in Alkmaar geinterviewd en wat bleek: de leefbaarheid was hier optimaal, een ijsbaan, een zwembad, drie kerken, tennisvelden, voetbalvelden als biljartlakens, waarvan bij erg nat weer F.C. Volendam gebruik maakte om hier te trainen. Ook had deze partij ontdekt dat er bij ons riolering was, terwijl de bevolking van het centrum van Alkmaar het nog op tonnen moesten doen, die wekelijks opgehaald moesten worden. Sint Pancras was een modern dorp. De parel van West-Friesland. Henk Vroegop 7*n Piet Vroegop overhandigt de petitie aan de kamervoorzitter van Thiel. VftA

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 136