samen ;ma, de Lopend door Den Haag, met veel protestleuzen Gelukkig had de Generaal de vergadergewoontes van de 2e Kamer goed bestudeerd. Hij kwam tot de ontdekking dat er gemiddeld 80 tot 90 leden van de 150 present waren, dus we waren in de minderheid, behalve als onze steunbetuigers er allemaal zouden zijn! De helft der aanwezigen plus 1 was voor ons voldoende. Daarom werden alle kamerleden door ons vlak voor deze datum nogmaals telefonisch benaderd om onze zaak te steunen met de dringende oproep 'Het staat deze week op de agenda en we zouden het zeer op prijs stellen, dat u dan ook aanwezig zult zijn. Uw stem is voor ons van grote waarde en zou doorslaggevend kunnen zijn, kunnen wij op u rekenen a.u.b.?' De meesten zeiden dat ze er zouden zijn maar een enkeling moest worden overtuigd en werd zonodig met een taxi opgehaald om op tijd te zijn voor de stemming. En die steun voor Sint Pancras kwam er, vooral van D66, GPN, GVP, SGP, PSP en de helft van de KVP Er waren die avond mede door de opbelaktie totaal 102 kamer leden aanwezig. Spanning tot het eind! Een amandement van de heer Maarten Schakel van de ARP werd op het laatste moment terug genomen, anders was de nieuwe gemeentegrens bij de huidige Nollenweg en bij de Koedijker vlotbrug gekomen. M.a.w. Sint Pancras, Koedijk en de Nollen hadden samen een stevige buffer tegen Alkmaar gevormd. De heer Schakel zag geen meerderheid en trok zijn voorstel een paar dagen van tevoren in, jammer!

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 135